Battle River Canine Association
Sunday, March 26, 2023



Related Results

Obedience

Friday, March 24 (Obedience Trial-1)
Saturday, March 25 (Obedience Trial-2)
Sunday, March 26 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, March 24 (Rally Trial-1)
Saturday, March 25 (Rally Trial-2)
Sunday, March 26 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
MRBIS BPIS GCH Ghostpine's Cassiopeia's Beauty
"Nola"
Owner/Handler: Adina Black
Breeder/Owner: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Ed Wild
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 456 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ed Wild
Retriever (Golden)  
GChG Eirene's Chase N Chicks
Points: 407
Best Puppy In Show
Judge: Ed Wild
Schnauzer (Giant)  
Ch Innovations Git R Done
Best Veteran In Show
Judge: Ed Wild
Rottweiler  
GChEx OTCh Esmonds God Of All








Group 1 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   73
Group 2nd   
Ch Danrich's Crash Tested To Compass
  Retriever (Labrador)   60
Group 3rd   
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   41
Group 4th   
Ch Tollchester's Terrific Trout
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   37
BPIG   
Ch Tollchester's Terrific Trout
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Blazingstar Crimson Topaz
  Retriever (Flat-Coated)   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 5 pts (2-0-1-3)
GCh Crossiron's Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Crossiron's Blew By You

Select Dog
GChB DuValin Jersey Boy

Select Bitch
Ch Crossiron's Feelin' Groovy


Winners Dog: (2-0-1-3)
Crossiron's Blew By You

Reserve Winners Dog
Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

12-18 Month Dog Class
1st Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

Open Dog Class
1st Crossiron's Blew By You


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nyhar's Happy Hour

Best Puppy In Breed
Nyhar's Happy Hour



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nyhar's Happy Hour

Senior Puppy Bitch Class
1st Nyhar's Happy Hour

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Opposite Sex
Ch Malhaven Just Dance With Your Dog In The Rain

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Best Puppy In Breed
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Stannyfield&Legacyk Just Like Magic

Senior Puppy Bitch Class
1st Stannyfield&Legacyk Just Like Magic

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Muddyflats Shutter Speed


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 12 pts (2-7-3-1)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
GChB Harmony's Bon Appetit

Best Of Winners: (2-7-3-1)
Soundview's Take Five

Best Puppy In Breed
Canza's Irish Whiskey

Select Dog
Ch Kavon's Mission Control

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 18 pts (5-6-4-4)
GChB Danrich's Crash Tested To Compass

Best Of Opposite Sex
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Of Winners: (5-6-4-4)
Shadesi's Burden Of Proof

Best Puppy In Breed
Labralayne's Pretty Woman

Select Dog
Ch Shadesi Meadowhill Night Watch

Select Bitch
Ch Labralaynes Strawberry Wine


Winners Bitch: (5-6-4-4)
Shadesi's Burden Of Proof

Reserve Winners Bitch
Lilywings Sorta Sweet

Senior Puppy Bitch Class
1st Tenacity's Girls Just Wanna Have Fun
2nd Denlyn's Pathway To The Galaxy

12-18 Month Bitch Class
1st Shadesi's Burden Of Proof
2nd Eagertrieves Black Velvet

Canadian Bred Bitch Class
1st Lilywings Sorta Sweet

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Labralayne's Pretty Woman

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Tollchester's Terrific Trout

Best Of Opposite Sex
Littlebay Gordgeous At Foxvale

Best Puppy In Breed
GCh Tollchester's Terrific Trout



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Littlebay Gordgeous At Foxvale

Reserve Winners Bitch
Saltydog's Kenna At Calibre

Canadian Bred Bitch Class
1st Littlebay Gordgeous At Foxvale

Open Bitch Class
1st Saltydog's Kenna At Calibre

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Sevenoaks Sun Sand And Surf

Best Of Opposite Sex
Set'r Ridge's Creekscrossing Winds Of Change

Best Puppy In Breed
Set'r Ridge's Creekscrossing Winds Of Change


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Kove & Klad's This Thing Called Love

Best Puppy In Breed
Kove & Klad's This Thing Called Love

Select Dog
GChB Canrick's Patriot



Winners Bitch: (0-2-3-0)
Kove & Klad's This Thing Called Love

Reserve Winners Bitch
Rehmann's Tri White Dove

Junior Puppy Bitch Class
1st Kove & Klad's This Thing Called Love

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Willowcroft's Dixieland Diva


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 7 pts (3-3-0-2)
GChS Keypoint's Play On Words

Best Of Opposite Sex
Keypoint's My What A Guy That Gaston

Best Of Winners: (3-3-0-2)
Keypoint's Be The Change

Best Puppy In Breed
Keypoint's Be The Change

Select Bitch
Ch Beswin Ynot Dream With Mee


Winners Bitch: (3-3-0-2)
Keypoint's Be The Change

Reserve Winners Bitch
Merry Thoughts Baby Jane

Junior Puppy Bitch Class
1st Keypoint's Be The Change

Open Bitch Class
1st Merry Thoughts Baby Jane
2nd Keypoint's Catch Fire

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain

Best Of Opposite Sex
Finnibone's Numo Uno

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Finnibone's On Your Knees Boys

Best Puppy In Breed
Finnibone's On Your Knees Boys


Winners Dog: (1-2-0-1)
Finnibone's Numo Uno

Open Dog Class
1st Finnibone's Numo Uno


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Finnibone's On Your Knees Boys

Reserve Winners Bitch
Finnibone's White Rabbit

Senior Puppy Bitch Class
1st Finnibone's On Your Knees Boys

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Finnibone's White Rabbit

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sarga's Frost Jeges

Best Of Opposite Sex
Aldozovolgyi-Drotos Draga

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sarga's Frost Jeges

Best Puppy In Breed
Aldozovolgyi-Drotos Draga


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sarga's Frost Jeges

12-18 Month Dog Class
1st Sarga's Frost Jeges


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Aldozovolgyi-Drotos Draga

Senior Puppy Bitch Class
1st Aldozovolgyi-Drotos Draga

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Target's Surrounded By Your Embrace

Best Puppy In Breed
Target's Surrounded By Your Embrace



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Target's Surrounded By Your Embrace

Reserve Winners Bitch
Carnmellis Yorkshire Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Target's Surrounded By Your Embrace

Open Bitch Class
1st Carnmellis Yorkshire Rose





Group 2 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   39
Group 2nd   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   38
Group 3rd   
Ch Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   37
Group 4th   
Ch Matsutake's Moments Reflection
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   35
BPIG    Matsutakes Poppy For Cegah   Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nalikar's Wait For It

Best Of Opposite Sex
Azari's Black Pearl

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nalikar's Wait For It


Winners Dog: (1-1-0-0)
Nalikar's Wait For It

Open Dog Class
1st Nalikar's Wait For It


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Noblewinds A Wakh Among The Stars


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Summit Under Cover Of Dark


Winners Dog: (1-0-0-0)
Summit Under Cover Of Dark

Open Dog Class
1st Summit Under Cover Of Dark


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Kolani Hardy D'Oner



Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Gwencalon Heather On The Hill

Best Of Opposite Sex
Gwencalon's Calypso


Winners Dog: (1-0-0-1)
Gwencalon's Calypso

Open Dog Class
1st Gwencalon's Calypso


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Elance Velvet Ribbons

Select Bitch
GChB Taugo's Rocket Queen



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Elance Velvet Ribbons

12-18 Month Bitch Class
1st Elance Velvet Ribbons

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 11 pts (3-3-1-5)
GChB RHK Bnb Cocos Frosted Roxy

Best Of Opposite Sex
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Winners: (3-3-1-5)
BNB RHK Casper's Dashing Dante

Best Puppy In Breed
BNB Mr Doc Frosty


Winners Dog: (3-3-1-5)
BNB RHK Casper's Dashing Dante

Reserve Winners Dog
BNB Mr Doc Frosty

Junior Puppy Dog Class
1st RHK And Telfords Seize The Day

Senior Puppy Dog Class
1st BNB Mr Doc Frosty

Open Dog Class
1st BNB RHK Casper's Dashing Dante


Winners Bitch: (3-3-1-5)
Blackpoint Just Around The Rivrbend

Reserve Winners Bitch
RHK Double Dark Gold

Senior Puppy Bitch Class
1st Braewick's Sequin Frosted Bella At BNB

12-18 Month Bitch Class
1st RHK Double Dark Gold

Open Bitch Class
1st Blackpoint Just Around The Rivrbend

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Chilcotin's Olive Oyl

Best Of Opposite Sex
GCh Stonedach's Miracle Man



Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GChS Matsutake's Moments Reflection

Best Of Opposite Sex
Matsutakes Time Justified

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Matsutakes Time Justified

Best Puppy In Breed
Matsutakes Poppy For Cegah


Winners Dog: (2-1-0-1)
Matsutakes Time Justified

Reserve Winners Dog
Matsutake Turns Back Time

Senior Puppy Dog Class
1st Matsutake Turns Back Time

Open Dog Class
1st Matsutakes Time Justified


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Matsutakes Poppy For Cegah

Senior Puppy Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Heathview Falconbridge

Best Of Opposite Sex
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell



Winners Bitch: (0-1-1-0)
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Open Bitch Class
1st Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GChB Snow Hill Fire And Rain

Best Of Opposite Sex
Ch Collooney Ragnar Lophbrok

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Brookside Forget Me Not

Best Puppy In Breed
Dreamwindz Heart Of Stone

Select Bitch
Ch Tarapaca's Leche Nevada


Winners Dog: (1-3-1-2)
Tarrango's Curtain Call

Canadian Bred Dog Class
1st Tarrango's Curtain Call


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Brookside Forget Me Not

Reserve Winners Bitch
Dreamwindz Heart Of Stone

Senior Puppy Bitch Class
1st Dreamwindz Heart Of Stone

Open Bitch Class
1st Brookside Forget Me Not
2nd Tarrango's Spotlight Affair





Group 3 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Newalba's Ben Grimm
  Bullmastiff   89
Group 2nd   
GCh Legendale N KO Summer Breeze
  Doberman Pinscher   84
Group 3rd   
GChB Vanderbilt's Let The Magic Begin
  Samoyed   76
Group 4th   
Ch Innovations Git R Done
  Schnauzer (Giant)   64
BPIG   
Ch Innovations Git R Done
  Schnauzer (Giant)   N/A
Best Veteran In Group   
GChEx OTCh Esmonds God Of All
  Rottweiler   0
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Fudge Brownie Large Heart

Best Of Opposite Sex
GChB Empire's Original Gangster

Best Puppy In Breed
Aracari's Sicilian Cosa Nostra

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Of Opposite Sex
Arcticice Firefly

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Puppy In Breed
Wolfwalker's Against The Wind


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Arcticice Firefly

Reserve Winners Bitch
Wolfwalker's Cut Like A Knife

Junior Puppy Bitch Class
1st Wolfwalker's Cut Like A Knife
2nd Tonomi's Gold Dust Woman

Open Bitch Class
1st Arcticice Firefly

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 9 pts (2-2-3-3)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Best Of Opposite Sex
GChB Tailspins National Treasure

Best Of Winners: (2-2-3-3)
Seaberns Shining Star To Tailspins

Best Puppy In Breed
Seaberns Shining Star To Tailspins

Select Dog
Ch Creo's Hidden Tresure

Select Bitch
Ch Creo's All Over The World


Winners Dog: (2-2-3-3)
Seaberns Shining Star To Tailspins

Reserve Winners Dog
NitroBerner's Golden Pioneer

Senior Puppy Dog Class
1st Seaberns Shining Star To Tailspins

12-18 Month Dog Class
1st NitroBerner's Golden Pioneer


Winners Bitch: (2-2-3-3)
NitroBerner's Golden Girl

Reserve Winners Bitch
Creo's Indys Promise

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Indys Promise

12-18 Month Bitch Class
1st NitroBerner's Golden Girl

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Newalba N Novera's Comin In Hot V Tagcrest

Best Of Opposite Sex
Falconhurst Here I Am

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Tagcrest's Living The Dream At Newalba

Best Puppy In Breed
TagcrestNewalbaRoseColoredGlassesAntlerhill


Winners Dog: (1-2-0-1)
Falconhurst Here I Am

Open Dog Class
1st Falconhurst Here I Am

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GChS Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
Sheharla's RedRebel At Newalba

Best Puppy In Breed
Archangel's N Newalba's Poison Ivy



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Sheharla's RedRebel At Newalba

Reserve Winners Bitch
Newalba N Sheharla's Miss Marvel

Junior Puppy Bitch Class
1st Archangel's N Newalba's Poison Ivy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bolder's Dowager Countess

Open Bitch Class
1st Sheharla's RedRebel At Newalba
2nd Newalba N Sheharla's Miss Marvel

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
Ch Akiak's Qimmiq Jasmine

Best Of Opposite Sex
Akiak's Qimmiq Nutka The II

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Akiak's Qimmiq Nutka The II


Winners Dog: (3-2-0-1)
Akiak's Qimmiq Nutka The II

Reserve Winners Dog
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

12-18 Month Dog Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

Canadian Bred Dog Class
1st Akiak Qimmiq Pakak

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Nutka The II

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (0-2-2-4)
GChB Legendale N KO Summer Breeze

Best Of Opposite Sex
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Puppy In Breed
Stedfast High End Proof

Select Dog
Ch Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Select Bitch
Ch Sharinway's Casino Royale


Winners Bitch: (0-2-2-4)
Stedfast High End Proof

Reserve Winners Bitch
Janterra's Flaunt It

Junior Puppy Bitch Class
1st Stedfast High End Proof

Open Bitch Class
1st Janterra's Flaunt It

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Stillstreams Otis Moves To Titan Bear

Best Of Opposite Sex
Sikome's Gin & Tonic



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sikome's Gin & Tonic

Reserve Winners Bitch
Disoranto Fairytale Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Sikome's Gin & Tonic
2nd Disoranto Fairytale Princess

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GCh Baywood Call Of Duty

Best Of Opposite Sex
Baywood Miss Brown's Fancy

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Baywood Nauti By Nature

Best Puppy In Breed
Baywood Miss Brown's Fancy

Select Dog
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChB Esmonds You Make Me Smile

Best Of Opposite Sex
Wathaman's Helluva Hasty Turn

Best Puppy In Breed
Ashemburg's Dramatis Personae


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Wathaman's Helluva Hasty Turn

Reserve Winners Bitch
Ashemburg's Dramatis Personae

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashemburg's Dramatis Personae

12-18 Month Bitch Class
1st Wathaman's Helluva Hasty Turn
2nd Schauhunds Black Platinum

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 11 pts (2-3-5-2)
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin

Best Of Opposite Sex
GCh Winterpeg's Winx

Best Of Winners: (2-3-5-2)
Snowlegend Dimitri Magic Of The Moment

Best Puppy In Breed
Snowlegend Jewel Of The North

Select Dog
GChB Snowater's The Puck Drops At Snowbastian

Select Bitch
GChB Winterpeg's Teija


Winners Bitch: (2-3-5-2)
White Evenk Onyx Maya

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Jewel Of The North

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Jewel Of The North

12-18 Month Bitch Class
1st Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Open Bitch Class
1st White Evenk Onyx Maya

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
GCh Ringkona's Calm Bfor The Storm

Best Of Opposite Sex
Emeraldwoods' John Connor

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Emeraldwoods' John Connor

Best Puppy In Breed
Ringkona's Beat The Rush


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Ringkona's Beat The Rush

Senior Puppy Bitch Class
1st Ringkona's Beat The Rush





Group 4 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   48
Group 2nd   
GChB Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   45
Group 3rd    Greatbear Christimoor Dutton Make My Day   Scottish Terrier   42
Group 4th   
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment
  Fox Terrier (Wire)   35
BPIG    Greatbear Christimoor Dutton Make My Day   Scottish Terrier   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chargers Gazella How To Flame Your Dragon



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Shetime Sadie May Brandi Aj Jazzy


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
Ch Ketschup King Psi Mysteria

Best Of Opposite Sex
Ch Zoda's Explosion Of Pickles

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Ourson Orion Psi Mysteria

Best Puppy In Breed
Ourson Orion Psi Mysteria

Select Bitch
Ch Castle Guard Sparkling Pink Splash


Winners Dog: (1-3-1-2)
Ourson Orion Psi Mysteria

Junior Puppy Dog Class
1st Ourson Orion Psi Mysteria


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Zoda J's Forget Me Knots

Reserve Winners Bitch
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Junior Puppy Bitch Class
1st Oreos Casablanca Psi Mysteria

Senior Puppy Bitch Class
1st Zoda J's Forget Me Knots
2nd Mysticgold's Lasair Of Argyll

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Romcana Oldman Face For Mitch

Best Puppy In Breed
Romcana Oldman Face For Mitch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Romcana Oldman Face For Mitch

Junior Puppy Dog Class
1st Romcana Oldman Face For Mitch


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Wisterias Song Of A Siren

Best Puppy In Breed
GChS Renica's Good Omens



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChS Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
McGuinness Dressed With Sage

Select Bitch
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond



Winners Bitch: (0-3-1-1)
McGuinness Dressed With Sage

Reserve Winners Bitch
Beguiling Peigi's Gnome Brew

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

Open Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Sage
2nd Tarahill's Girl On Fire

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinnacle Broxden Lickety Split


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment

Best Of Opposite Sex
Glaswire's Secret Princess


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChS Blueve's First Edition

Best Of Opposite Sex
Kenan's Celtic Legend

Best Puppy In Breed
Kenan's Celtic Legend


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kenan's Celtic Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Kenan's Celtic Legend


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Terraraz Shoot For The Stars

Best Of Opposite Sex
Terraraz Written In The Stars

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Terraraz Shoot For The Stars

Best Puppy In Breed
Terraraz Shoot For The Stars


Winners Dog: (1-1-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Senior Puppy Dog Class
1st Terraraz Written In The Stars


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Terraraz Shoot For The Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Terraraz Shoot For The Stars

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer

Best Of Opposite Sex
Ch Clarity's Right As Rain @Trymine

Best Of Winners: (1-1-1-1)
K2's Mighty Mouse


Winners Dog: (1-1-1-1)
K2's Mighty Mouse

Open Dog Class
1st K2's Mighty Mouse


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Kilshans Prairie Hills Of Sage

12-18 Month Bitch Class
1st Kilshans Prairie Hills Of Sage

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Empire Inferno At Kampfer

Best Puppy In Breed
Empire Inferno At Kampfer



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Empire Inferno At Kampfer

Senior Puppy Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Greatbear Christimoor Dutton Make My Day

Best Of Opposite Sex
Glenshiel's Lil' Stargazer

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Best Puppy In Breed
Ch Greatbear Christimoor Dutton Make My Day

Select Dog
Ch Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Dog: (2-3-2-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Senior Puppy Dog Class
2nd Glenecho's Top Gun

Open Dog Class
1st Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Reserve Winners Bitch
Langholm's Dynasty

Junior Puppy Bitch Class
1st Langholm's Dynasty

Senior Puppy Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glenshiel's Lil' Stargazer

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Tequila's Total Package Kit

Best Of Opposite Sex
Ch Red Rocks Tequila Sunrise



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Deldawn Keeper Of The Game



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Deldawn Keeper Of The Game

Reserve Winners Bitch
Dilywags Country Gal Annie

12-18 Month Bitch Class
1st Dilywags Country Gal Annie

Open Bitch Class
1st Deldawn Keeper Of The Game





Group 5 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Xoe Eleki's Harvest Moon
  Pug   51
Group 2nd   
Ch HBH Pino Gris
  Havanese   45
Group 3rd   
Ch Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   36
Group 4th   
GChB Winwood Top Secret With BRK
  Chinese Crested Dog   35
BPIG    Xoe Eleki's Beach Bum   Pug   N/A
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Best Of Opposite Sex
Caruaidd Corrigan

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Best Puppy In Breed
Caruaidd Corrigan


Winners Dog: (1-1-0-0)
Caruaidd Corrigan

Junior Puppy Dog Class
1st Caruaidd Corrigan


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Open Bitch Class
1st Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Blue Nile Sapphier Goldernain Chinuahua

Best Of Opposite Sex
Sweet Dreem Prada Goldenrain

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Blue Nile Sapphier Goldernain Chinuahua

Best Puppy In Breed
Blue Nile Sapphier Goldernain Chinuahua


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sweet Dreem Prada Goldenrain

Reserve Winners Bitch
Klee's Fayedra Lost In Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Sweet Dreem Prada Goldenrain

12-18 Month Bitch Class
1st Klee's Fayedra Lost In Love

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Created By Dior

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sharinway's Created By Dior

Best Puppy In Breed
Sharinway's Created By Dior


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sharinway's House Of Gucci

Senior Puppy Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Sharinway's Created By Dior

Reserve Winners Bitch
Mysticblus Of Angels And Demons

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Created By Dior

Open Bitch Class
1st Mysticblus Of Angels And Demons

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 8 pts (2-3-3-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
Ch Taja Trojan Horse

Best Of Winners: (2-3-3-1)
Sunlit's Done Me Dirty

Best Puppy In Breed
Sunlit's Done Me Dirty

Select Dog
Ch Hex's Gone To Tex's


Winners Dog: (2-3-3-1)
Dalen Highway To Hell

Reserve Winners Dog
Dalen Blaze Of Glory

Junior Puppy Dog Class
1st Dalen Highway To Hell
2nd Dalen Blaze Of Glory


Winners Bitch: (2-3-3-1)
Sunlit's Done Me Dirty

Reserve Winners Bitch
Hex's Duchess Of Firecrest

Junior Puppy Bitch Class
1st Hex's Duchess Of Firecrest
2nd Dalen Ring Of Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunlit's Done Me Dirty

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Karakorum's Victoria's Secret

Best Of Opposite Sex
Moonjinx Wish Upon A Star

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Karakorum's Upset Your World


Winners Dog: (1-1-0-1)
Moonjinx Wish Upon A Star

Open Dog Class
1st Moonjinx Wish Upon A Star


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Karakorum's Upset Your World

Open Bitch Class
1st Karakorum's Upset Your World

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok

Open Bitch Class
1st Wynzall Somerset Tiktok

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 8 pts (1-6-1-1)
Ch HBH Pino Gris

Best Of Opposite Sex
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Winners: (1-6-1-1)
Lorwin's Spice It Up

Best Puppy In Breed
Specialty Sangrias Tucker


Winners Dog: (1-6-1-1)
Specialty Sangrias Tucker

Senior Puppy Dog Class
1st Specialty Sangrias Tucker


Winners Bitch: (1-6-1-1)
Lorwin's Spice It Up

Reserve Winners Bitch
Seda's Magical Allure

Junior Puppy Bitch Class
1st Seda's Star Gazer

Senior Puppy Bitch Class
1st Seda's Magical Allure

12-18 Month Bitch Class
1st Luckystryke's Love Potion
2nd HBH Oh So Good

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lorwin's Spice It Up

Open Bitch Class
1st Prairiefire Yellowstone

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 6 pts (1-4-0-2)
Ch Kaiana Topflite 5th Avenue

Best Of Opposite Sex
Derrima Zippity Yay

Best Of Winners: (1-4-0-2)
Sunokas Neon Strike At Sunburst

Best Puppy In Breed
Ch Kaiana Topflite 5th Avenue

Select Bitch
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo


Winners Dog: (1-4-0-2)
Derrima Zippity Yay

12-18 Month Dog Class
1st Derrima Zippity Yay


Winners Bitch: (1-4-0-2)
Sunokas Neon Strike At Sunburst

Reserve Winners Bitch
Rae Anne's In Fashion

Junior Puppy Bitch Class
1st Flying Gracia Beatriche

Senior Puppy Bitch Class
1st Rae Anne's In Fashion
2nd Illaryi's Dancing By Moonlight

12-18 Month Bitch Class
1st Sunokas Neon Strike At Sunburst

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Opposite Sex
Cascadepom's Domenica Dolce

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Crystalton Tribble Little Nugget

Best Puppy In Breed
Cascadepom's Domenica Dolce


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cascadepom's Domenica Dolce

Junior Puppy Bitch Class
1st Cascadepom's Domenica Dolce

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Custom's Devolution


Winners Dog: (1-0-1-0)
Keja's Never Out Of Style

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Never Out Of Style


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon

Best Of Opposite Sex
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Puppy In Breed
Xoe Eleki's Beach Bum

Select Dog
GChG Diabolbric's The Force Awakens


Winners Dog: (1-2-3-0)
Xoe Eleki's Beach Bum

Junior Puppy Dog Class
1st Xoe Eleki's Beach Bum


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Reserve Winners Bitch
Pekeapug's Hugapugs 5th Spirit

Canadian Bred Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Open Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapugs 5th Spirit

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
CwnAnnwn's Wee Bit O' Atta Tu Dee






Group 6 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   64
Group 2nd   
GChS Kandansk Staken Nosferatu
  Poodle (Miniature)   58
Group 3rd   
Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   49
Group 4th    Ever Single Truly Madly   Boston Terrier   41
BPIG   
Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Cinnakees Christian Louboutin
  Keeshond   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Best Puppy In Breed
River Dancing Border Reiver 'Reva'


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ever Single Truly Madly

Best Of Opposite Sex
Klee Smooth As Brie

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Ever Single Truly Madly

Best Puppy In Breed
Ever Single Truly Madly


Winners Dog: (1-2-0-0)
Ever Single Truly Madly

Senior Puppy Dog Class
1st Ever Single Truly Madly


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Klee Smooth As Brie

Reserve Winners Bitch
Klee Ellen Keep On Dancing

Canadian Bred Bitch Class
1st Klee Ellen Keep On Dancing

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Klee Smooth As Brie

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Obsesiones Rugerlane Setting (Luna)


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Best Puppy In Breed
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Junior Puppy Bitch Class
1st Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
GCh Timepieces Wicket Wilma

Best Of Opposite Sex
Ch Eagertrieves Beat The Bank

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Eagertrieves Dazzled By A Little Lamb

Best Puppy In Breed
Call Me Queen By Gernada

Select Bitch
Ch TR Don't Stop Believin'


Winners Dog: (2-3-1-2)
Eagertrieves Dazzled By A Little Lamb

Reserve Winners Dog
Aracari's Pablo Pomodoro

Junior Puppy Dog Class
1st Eagertrieves Dazzled By A Little Lamb

Open Dog Class
1st Aracari's Pablo Pomodoro

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (2-4-2-0)
Horizon's Queen Ann's Lace

Best Of Opposite Sex
GCh Admiraal's Rocky Road

Best Of Winners: (2-4-2-0)
Horizon's Queen Ann's Lace

Best Puppy In Breed
Horizon's Queen Ann's Lace

Select Dog
GCh Beaukees Take Me On A Road Trip


Winners Bitch: (2-4-2-0)
Horizon's Queen Ann's Lace

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Sweet Willow

Junior Puppy Bitch Class
1st Horizon's Queen Ann's Lace

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Sweet Willow
2nd Admiraal's Sashay Away

12-18 Month Bitch Class
1st Admiraal's Honey Cruller

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Of Opposite Sex
Apsolutely A Sound Investment

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Apsolutely A Sound Investment


Winners Dog: (2-1-0-1)
Apsolutely A Sound Investment

Reserve Winners Dog
Apsolutely Firecracker

12-18 Month Dog Class
1st Apsolutely A Sound Investment

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 8 pts (3-1-3-2)
GChS Kandansk Staken Nosferatu

Best Of Opposite Sex
Ch Thalpet's Island Girl

Best Of Winners: (3-1-3-2)
Kandansk Danger Zone

Best Puppy In Breed
Kandansk Danger Zone

Select Dog
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori

Select Bitch
Teannas Heavenly Sparkle


Winners Dog: (3-1-3-2)
Kandansk Danger Zone

Reserve Winners Dog
Teannas High Jaxed At Kelmar

Junior Puppy Dog Class
1st Balladair Cee Riley At Maioa

Senior Puppy Dog Class
1st Kandansk Danger Zone

Open Dog Class
1st Teannas High Jaxed At Kelmar


Winners Bitch: (3-1-3-2)
Thalpet's Prime Meridian

Reserve Winners Bitch
Bar King's Combing Attraction At Midori

Junior Puppy Bitch Class
1st Bar King's Combing Attraction At Midori

Open Bitch Class
1st Thalpet's Prime Meridian

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
GChG Crystalton Chikoda Curtain Call

Best Of Opposite Sex
Seransil You Make Me Feel Like Dancing

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Seransil You Make Me Feel Like Dancing

Best Puppy In Breed
Seransil You Make Me Feel Like Dancing


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Tees Me Spice Girl

Reserve Winners Bitch
Berkshire's Something Special At Elkridge

Junior Puppy Bitch Class
1st Tees Me Spice Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Berkshire's Something Special At Elkridge

Open Bitch Class
1st Esprit Wiccans Be Wicked At Sintara

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Bonchien Fashionista

Best Of Opposite Sex
GCh Monterrez Superstar


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
Ch Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Best Of Opposite Sex
Timberfox's Chamber Of Secrets

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Satika's If I Can Dream

Best Puppy In Breed
Satika's If I Can Dream

Select Bitch
GChS Timberfoxs Mystic Falls Sunojo

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Sunside Steady Freddy

Best Of Opposite Sex
Bling's Flower Power

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Bling's Flower Power

Best Puppy In Breed
Bling's Flower Power


Winners Dog: (2-1-1-0)
Mydream's The Party Continues

Reserve Winners Dog
Sunside King Of The Badlands

Senior Puppy Dog Class
1st Mydream's The Party Continues

12-18 Month Dog Class
1st Sunside King Of The Badlands


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Bling's Flower Power

Senior Puppy Bitch Class
1st Bling's Flower Power

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos

Best Puppy In Breed
Tyrone Walk This Way With Adominos


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos

Senior Puppy Dog Class
1st Tyrone Walk This Way With Adominos




Group 7 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   86
Group 2nd   
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   85
Group 3rd   Ch Eureka's Sashay To Emmy   Shetland Sheepdog   83
Group 4th   
Ch Kiji Crazy In Love
  Australian Shepherd   61
BPIG   
Ch Kiji Crazy In Love
  Australian Shepherd   N/A
Best Veteran In Group   
Ch Adelyn So Much To Say
  Australian Shepherd   0
Judge: Lori Iverson

Best Of Breed: 15 pts (5-3-4-4)
Ch Kiji Crazy In Love

Best Of Opposite Sex
GCh Saffire's Here Comes The Sun

Best Of Winners: (5-3-4-4)
Casselcreek The Blind Side

Best Puppy In Breed
Ch Kiji Crazy In Love

Select Dog
Ch Kiji New Amsterdam

Select Bitch
GChEx Annrock's Stonehill A League Of Her Own


Winners Dog: (5-3-4-4)
Casselcreek The Blind Side

Reserve Winners Dog
WR Aussies All My Rowdy Friends

Junior Puppy Dog Class
1st WR Aussies Fire Starter

12-18 Month Dog Class
1st Kiji Backdraft

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Casselcreek The Blind Side

Open Dog Class
1st WR Aussies All My Rowdy Friends
2nd Oenomel's Better Shape Up


Winners Bitch: (5-3-4-4)
WR Aussies The Perfect Bloom

Reserve Winners Bitch
Sheep's Kin Heard The Beat

Junior Puppy Bitch Class
1st WR Aussies The Perfect Bloom
2nd Collinswood Aviatrix

Open Bitch Class
1st Sheep's Kin Heard The Beat

Veteran Female
Ch Adelyn So Much To Say

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Best Puppy In Breed
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thanos Le Coeur Pur


Winners Dog: (1-0-0-0)
Thanos Le Coeur Pur

Open Dog Class
1st Thanos Le Coeur Pur


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details

Best Of Opposite Sex
MBS Continuum

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details

Best Puppy In Breed
Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details


Winners Dog: (3-4-0-0)
MBS Continuum

Reserve Winners Dog
Shadanatam You Know My Name

Senior Puppy Dog Class
1st MBS Continuum
2nd Shadanatam You Know My Name

Open Dog Class
1st Teseko Born To Shine


Winners Bitch: (3-4-0-0)
Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details

Reserve Winners Bitch
MBS Resistance Is Futile

Junior Puppy Bitch Class
1st Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details

Senior Puppy Bitch Class
1st MBS Resistance Is Futile

12-18 Month Bitch Class
1st Omera De La Hacienda Pura Vida

Open Bitch Class
1st Blacklist's Khy

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eclipse Boom Boom Pow



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eclipse Boom Boom Pow

Open Bitch Class
1st Eclipse Boom Boom Pow

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Tamaron's Some Beach Somewhere

Best Of Opposite Sex
Tamaron's Far And Away

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Tamaron's Some Beach Somewhere

Best Puppy In Breed
Tamaron's Far And Away


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Tamaron's Far And Away

Reserve Winners Bitch
Charvell's Heartbreaker

Junior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Far And Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Charvell's Heartbreaker

12-18 Month Bitch Class
1st Rainycreek Lunessence

Open Bitch Class
1st Caradilis Black Dash

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
GCh Tamaron's After Midnight

Best Puppy In Breed
Charvell's Imagine



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Tamaron's Once Upon A Time

Reserve Winners Bitch
Charvell's Imagine

Senior Puppy Bitch Class
1st Charvell's Imagine

Open Bitch Class
1st Tamaron's Once Upon A Time
2nd Whiskeyjack's Missing U Always

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Opposite Sex
New Era's Cowgirl Up N' Mocean

Best Of Winners: (1-1-1-0)
New Era's Cowgirl Up N' Mocean

Best Puppy In Breed
New Era's Cowgirl Up N' Mocean


Winners Dog: (1-1-1-0)
Ivan Vom Marchberger

12-18 Month Dog Class
1st Ivan Vom Marchberger


Winners Bitch: (1-1-1-0)
New Era's Cowgirl Up N' Mocean

Senior Puppy Bitch Class
1st New Era's Cowgirl Up N' Mocean

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Of Opposite Sex
Headlines Tulsa

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Puppy In Breed
Headlines Tulsa


Winners Dog: (2-2-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Reserve Winners Dog
Pinewood's Custom Cowboy

12-18 Month Dog Class
1st Pinewood's Custom Cowboy

Open Dog Class
1st Aspenrain's Maverick Good Will

Veteran Male
Double R/R Raindance Levi


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Headlines Tulsa

Reserve Winners Bitch
Creeklands Adelheid

Junior Puppy Bitch Class
1st Headlines Tulsa

Open Bitch Class
1st Creeklands Adelheid

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Iszkiri Rise To The Challenge Remedius


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Ch Coatlicue Went Bang Shangalang


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Windkist Shotgun Start

Best Of Opposite Sex
Windkist Minuet

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Ludas Matyi Huba


Winners Dog: (1-2-1-0)
Ludas Matyi Huba

Open Dog Class
1st Ludas Matyi Huba


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Windkist Minuet

Reserve Winners Bitch
Windkist Walking In Memphis

12-18 Month Bitch Class
1st Windkist Walking In Memphis

Open Bitch Class
1st Windkist Minuet

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 21 pts (8-9-3-2)
Ch Eureka's Sashay To Emmy

Best Of Opposite Sex
Ch Westpointe Trebbiano

Best Of Winners: (8-9-3-2)
Mystic Suntime Heart Of Glass

Best Puppy In Breed
Ch Westpointe Trebbiano

Select Dog
GChB Mystic Suntime Supernova

Select Bitch
Ch Zesta Uncharted


Winners Dog: (8-9-3-2)
Zesta Linked In

Reserve Winners Dog
Mystic Suntime Heart On Fire

Junior Puppy Dog Class
1st Mystic Suntime Heart And Soul
2nd Emmy Simply Rhymes With Orange
3rd Zesta Hickstead

Senior Puppy Dog Class
1st Zesta Linked In
2nd Coastalview Cincerlee Good Times

12-18 Month Dog Class
1st Zesta Blue Moon

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mystic Suntime Heart On Fire

Open Dog Class
1st Gloryhills Black Diamond


Winners Bitch: (8-9-3-2)
Mystic Suntime Heart Of Glass

Reserve Winners Bitch
Emmys Ooh La La

Junior Puppy Bitch Class
1st Mystic Suntime Heart Of Glass
2nd Emmys Ooh La La
3rd Zesta Cinnamon Bun

Senior Puppy Bitch Class
1st Madselin Evening Shades

Canadian Bred Bitch Class
1st Zesta Secret Ingredient

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Madselin Summer Sunshine

Open Bitch Class
1st Liska Mudels Minute Bi Minute
2nd Keystone A Star Is Born
3rd Zesta Hello, I Have A Question?

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind

Best Of Opposite Sex
Crosswind's High Fashion

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Crosswind's High Fashion

Best Puppy In Breed
Crosswind's High Fashion


Winners Dog: (1-2-1-0)
Crosswind's Dragon Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Crosswind's High Fashion

Reserve Winners Bitch
Coedwig's Cleopatra

Junior Puppy Bitch Class
1st Coedwig's Cleopatra

Senior Puppy Bitch Class
1st Crosswind's High Fashion

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 8 pts (2-4-1-2)
Curig First Kiss

Best Of Opposite Sex
GCh Khaskova's Second Edition

Best Of Winners: (2-4-1-2)
Curig First Kiss

Best Puppy In Breed
Crosswind's Storybook Romance

Select Bitch
GCh OU Dream Rhiannon Rose


Winners Dog: (2-4-1-2)
Curig Eternal Flame

Reserve Winners Dog
Crosswind's The Thunder Rolls

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's The Thunder Rolls

Open Dog Class
1st Curig Eternal Flame


Winners Bitch: (2-4-1-2)
Curig First Kiss

Reserve Winners Bitch
Crosswind's Storybook Romance

Junior Puppy Bitch Class
1st Nootka's Geena Davis Eyes At Edale

Senior Puppy Bitch Class
1st Crosswind's Storybook Romance
2nd Curig Garland Of Roses

12-18 Month Bitch Class
1st Curig First Kiss

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By