Wine Country Kennel Club
Monday, October 16, 2023



Related Results

Conformation

Friday, October 13
Friday, October 13 (Ltd Show - Group 1)
Saturday, October 14
Saturday, October 14 (Ltd Show - Ye Olde Group 3)
Sunday, October 15
Sunday, October 15 (Ltd Show - Spitz Breeds)
Monday, October 16



Results courtesy of:


-- Diana Edwards Show Services --
www.dess.ca


Best In Show
Judge: Starr White
Australian Shepherd  
GChG Runway Down To The River
Points: 151 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Starr White
Dachshund (Standard Long-Haired)  
GCh Telkel Karma Is A Bit Charmed SL
Points: 117
Best Puppy In Show
Judge: Starr White
Welsh Corgi (Pembroke)  
Queenly's Kona Latte
Best Baby Puppy In Show
Judge: Starr White
Poodle (Miniature)   MD's Hera White Lightning @ Heritage








Group 1 - Starr White Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   26
Group 2nd   
GChS Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   13
Group 3rd   
GChB Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   12
Group 4th   
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   11
BPIG   
Maplehill N' Fly Golden A Thousand Years
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sandyridge's Thought You Should Know   Weimaraner   0
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Leaside's California Blues




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Tampa Bay & Merry Oaks Lost Shaker Of Salt

Best Puppy In Breed
Maktawae Blackwoods Painted Lady

Select Bitch
GChG Kriscoland's Pure Serendipity



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Tampa Bay & Merry Oaks Lost Shaker Of Salt

Reserve Winners Bitch
Maktawae Blackwoods Painted Lady

Senior Puppy Bitch Class
1st Oaksill Take A Chance On Me

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Maktawae Blackwoods Painted Lady

Open Bitch Class
1st Tampa Bay & Merry Oaks Lost Shaker Of Salt


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bonneterre Handsome Madame

Best Puppy In Breed
Bonneterre Handsome Madame



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bonneterre Handsome Madame

Junior Puppy Bitch Class
1st Bonneterre Handsome Madame


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Ch Sandyridge's Cleo Goddess Of Beauty

Best Of Opposite Sex
Almamater Gunar

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Almamater Gunar


Winners Dog: (2-3-0-1)
Almamater Gunar

Reserve Winners Dog
Almamater All Star

12-18 Month Dog Class
1st Almamater Gunar
2nd Almamater All Star

4-6 Month Dog Class
1st Sandyridge's Thought You Should Know


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Almamater Overnight Star

Reserve Winners Bitch
Almamater Addie

12-18 Month Bitch Class
1st Almamater Overnight Star
2nd Almamater Addie
3rd Almamater Dancing Queen


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Guy Jeavons Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Telkel Karma Is A Bit Charmed SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   19
Group 2nd    Dublin Creek 310 To Yuma SS   Dachshund (Standard Smooth)   16
Group 3rd   
Ch Pennieslogon Mr Wilson
  Basset Hound   13
Group 4th   
GCh Leelo Redcliffe Now It's Time
  Whippet   12
BPIG   
McCartney's Dare To Dream
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tayleefarm Rebel Rebel
  Irish Wolfhound   0
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Virgo Straight Up

Best Puppy In Breed
Virgo Straight Up


Winners Dog: (1-0-0-0)
Virgo Straight Up

Junior Puppy Dog Class
1st Virgo Straight Up



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
RHill's Seriously Hot MS



Winners Bitch: (0-3-0-0)
RHill's Seriously Hot MS

Reserve Winners Bitch
Admindac Lunar Eclipse MSP With Longonloving

12-18 Month Bitch Class
1st Admindac Goddess Of Transp

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st RHill's Seriously Hot MS

Open Bitch Class
1st Admindac Lunar Eclipse MSP With Longonloving


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Telkel Karma Is A Bit Charmed SL

Best Of Opposite Sex
GChB Hundeleben Win-Tin-Tin

Select Dog
GChG Altadach Aston Martin SL




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Dublin Creek 310 To Yuma SS

Best Of Opposite Sex
GChS Chilcotin's Silver Cloud

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Dublin Creek 310 To Yuma SS


Winners Dog: (1-1-1-0)
Joy-Dens Rambling Man SS

12-18 Month Dog Class
1st Joy-Dens Rambling Man SS


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Dublin Creek 310 To Yuma SS

Open Bitch Class
1st Dublin Creek 310 To Yuma SS


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tayleefarm Carlos Santana


4-6 Month Bitch Class
1st Tayleefarm Rebel Rebel


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Guy Jeavons

Best Of Breed: 6 pts (2-1-1-3)
GChB Leelo Redcliffe Now It's Time

Best Of Opposite Sex
GCh Lishima N McCartney Raise Your Glass

Best Of Winners: (2-1-1-3)
McCartney's Dare To Dream

Best Puppy In Breed
McCartney's Dare To Dream

Select Bitch
GChS Comar's River Deep Mountain High


Winners Dog: (2-1-1-3)
McCartney's Dare To Dream

Reserve Winners Dog
McCartney's Redcliffe Rockstar

Senior Puppy Dog Class
1st McCartney's Dare To Dream

Canadian Bred Dog Class
1st McCartney's Redcliffe Rockstar


Winners Bitch: (2-1-1-3)
Mccartney's Reflection Of The Soul

Junior Puppy Bitch Class
1st Mccartney's Reflection Of The Soul


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Starr White Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   24
Group 2nd   
GCh Kristari's Formal Attire
  Siberian Husky   18
Group 3rd   
GCh Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny
  Alaskan Malamute   17
Group 4th   
GCh Uppercut All My Hope
  Boxer   15
BPIG   
Ch Claircreek Vincents Starry Night
  Portuguese Water Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Naku's Do You Eat The Red Ones Last   Eurasier   0
Judge: Starr White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny

Best Of Opposite Sex
Ch Tonomi's Shout It Out Loud




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Uppercut All My Hope

Best Of Opposite Sex
GCh Uppercut Mountain Rocky High




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Ch Hella Saini

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Kin's Popcorn With Maple Syrup

Best Puppy In Breed
Ravalleses Quest For Success

Select Bitch
GCh Ravalleses Outlaws Like Us


Winners Dog: (1-1-1-2)
Ravalleses Quest For Success

Senior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Quest For Success


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Kin's Popcorn With Maple Syrup

Open Bitch Class
1st Kin's Popcorn With Maple Syrup


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services

Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Leos By The Sea Ebb Tide


Winners Dog: (1-0-0-0)
Leos By The Sea Ebb Tide

Open Dog Class
1st Leos By The Sea Ebb Tide



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Weiler's Mr Personality At Hazelwood




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pagan's Cosmic Crazy Train V Blackstar



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
George All Mighty Of Last Samurai

Best Puppy In Breed
Snowybear's Play Boy


Winners Dog: (2-0-0-0)
George All Mighty Of Last Samurai

Reserve Winners Dog
Snowybear's Play Boy

Junior Puppy Dog Class
1st Snowybear's Play Boy

Open Dog Class
1st George All Mighty Of Last Samurai


4-6 Month Bitch Class
1st Samtos's N Snowybear Sacred Maya


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kristari's Formal Attire




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Starr White Top Dog
Points
Group 1st   Ch Beameups Kriscots Deck The Halls   Scottish Terrier   10
Group 2nd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   6
Group 3rd   
Ch King's Mtn Marvelous Mrs Maisel
  Dandie Dinmont Terrier   5
Group 4th   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   4
BPIG   
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Westchester Foxheart Karma




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Emjade's Big Rig Rider




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB King's Mtn Marvelous Mrs Maisel




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart Courtesy Of The Red White And Blue




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Beameups Kriscots Deck The Halls

Best Of Opposite Sex
GCh Gryndlscot Don't You Remember

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Glenroslin Live And Make Merry

Best Puppy In Breed
Gryndlscot Something To Talk About


Winners Dog: (1-1-1-1)
Gryndlscot Something To Talk About

Junior Puppy Dog Class
1st Gryndlscot Something To Talk About


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Glenroslin Live And Make Merry

Open Bitch Class
1st Glenroslin Live And Make Merry


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Best Puppy In Breed
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone


Winners Dog: (1-0-0-0)
Keepsake's Dr Smoulder Bravestone

Senior Puppy Dog Class
1st Keepsake's Dr Smoulder Bravestone



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Starr White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Tony Vandendool Top Dog
Points
Group 1st   
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   16
Group 2nd   
GChB Fiery Fame Vow Of Love
  Chinese Crested Dog   15
Group 3rd   
Ch Clussexx Coronation Of A King From Sandscape
  English Toy Spaniel   14
Group 4th    Hilltop's Bougie   Griffon (Brussels)   13
BPIG   
Sonrisas Riverdance At Alegria
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lavenderhill Sweet Valerie   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
Ch Midsummers Cinnamon Girl

Best Of Opposite Sex
GChB Jewelcroft's Return On Investment

Best Puppy In Breed
Ch Kiss Me Quick FitzWug

Select Dog
Ch Kiss Me Quick FitzWug



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Lavenderhills The Devil Wears Prada

Reserve Winners Bitch
Jewelcroft's Little Black Dress

Senior Puppy Bitch Class
1st Jewelcroft's Little Black Dress

12-18 Month Bitch Class
1st Lavenderhills The Devil Wears Prada

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Crazy Lil Thing Called Wug

4-6 Month Bitch Class
1st Lavenderhill Sweet Valerie


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clussexx Coronation Of A King From Sandscape




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Hilltop's Bougie

Best Of Opposite Sex
GChS Tickitbou's Sing It Tomee



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hilltop's Bougie

Open Bitch Class
1st Hilltop's Bougie


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 5 pts (0-4-0-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Puppy In Breed
Sonrisas Riverdance At Alegria

Select Bitch
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time



Winners Bitch: (0-4-0-2)
Sonrisas Riverdance At Alegria

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Chili N Spice N Everything Nice

Junior Puppy Bitch Class
1st Sonrisas Riverdance At Alegria

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Catch Me If You Cayenne

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Chili N Spice N Everything Nice

Open Bitch Class
1st Almendares Wynter With Twinkle

4-6 Month Bitch Class
1st Seda's Sun-Kissed Shores For Cubano


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Tony Vandendool Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   17
Group 2nd   
Ch Chopin's Secret Agent
  Shih Tzu   16
Group 3rd   
Ch Nikkou Of Fu Guo
  Shiba Inu   14
Group 4th   
Ch Stormin One More Light
  French Bulldog   9
BPIG   
Ch Chopin's Secret Agent
  Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group    MD's Hera White Lightning @ Heritage   Poodle (Miniature)   0
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Cherokee Legend Jacib's Where's Waldo

Best Of Opposite Sex
Lush's Rise To The Occasion

Best Puppy In Breed
Lush's Rise To The Occasion



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Lush's Rise To The Occasion

Reserve Winners Bitch
Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus

Senior Puppy Bitch Class
1st Lush's Rise To The Occasion


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bella Luna




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Stormin One More Light

Best Puppy In Breed
GCh Stormin One More Light




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Glow Howling In Trick Or Treat

Best Puppy In Breed
Glow Howling In Trick Or Treat



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Glow Howling In Trick Or Treat

Reserve Winners Bitch
Tiva's Mystique of Sanvar

Junior Puppy Bitch Class
1st Tiva's Mystique of Sanvar
2nd LeeAnns Glow Red Hot Flame

Senior Puppy Bitch Class
1st Glow Howling In Trick Or Treat

4-6 Month Bitch Class
1st MD's Hera White Lightning @ Heritage


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Avatars Great Expectations

Best Puppy In Breed
Ch Avatars Great Expectations




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 4 pts (1-0-1-3)
Ch Nikkou Of Fu Guo

Best Of Opposite Sex
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Puppy In Breed
Satika's Make It A Double For Tonomi

Select Bitch
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox


4-6 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Chopin's Secret Agent

Best Puppy In Breed
GCh Chopin's Secret Agent


Winners Dog: (1-0-1-0)
Shente's Schutzu 80 For Brady

Open Dog Class
1st Shente's Schutzu 80 For Brady



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ambrier's Aristocrat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ambrier's Aristocrat

12-18 Month Dog Class
1st Ambrier's Aristocrat



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Tony Vandendool Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   33
Group 2nd   
GChB MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   29
Group 3rd    Fabrajs Enchantinly Loyal   Norwegian Buhund   28
Group 4th   
Bizzeeboots New Beginning
  Old English Sheepdog   27
BPIG   
Queenly's Kona Latte
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Auldscotia Celtic Legend Unfurls   Bearded Collie   0
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Crofton Kir Royale

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Crofton Kir Royale

Best Puppy In Breed
Springdream's Diamond Cut Flower


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Crofton Kir Royale

Reserve Winners Bitch
Springdream's Diamond Cut Flower

Junior Puppy Bitch Class
1st Springdream's Diamond Cut Flower

Open Bitch Class
1st Crofton Kir Royale


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Auldscotia Dirty Dancer


Winners Dog: (1-0-1-0)
Blue Moon Photo Finish

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Blue Moon Photo Finish

4-6 Month Dog Class
1st Auldscotia Celtic Legend Unfurls



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belgiadors Nikita Du Soul

12-18 Month Bitch Class
1st Belgiadors Nikita Du Soul


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Asset's Burn Brighter Than The Fire

Best Puppy In Breed
Asset's Never Have I Ever



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tazzman's Without Limits

Best Of Opposite Sex
Ares Dark Black

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tazzman's Without Limits

Best Puppy In Breed
Patmar Love At First Sight


Winners Dog: (1-2-0-0)
Ares Dark Black

Senior Puppy Dog Class
1st Ares Dark Black


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tazzman's Without Limits

Reserve Winners Bitch
Patmar Love At First Sight

Junior Puppy Bitch Class
1st Patmar Love At First Sight

Open Bitch Class
1st Tazzman's Without Limits


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Pikatti's Lifandi Solsetur

Best Of Opposite Sex
Lansamur Nikolina Josadis



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 6 pts (2-2-3-0)
GCh Urban Legends Hattrick @ Locksley

Best Of Opposite Sex
Just 4 Paws Follow Me Gold Medalist

Best Of Winners: (2-2-3-0)
Just 4 Paws Follow Me Gold Medalist

Best Puppy In Breed
Ch Asset N Arklys Another Dimension

Select Dog
GCh Tanasi's Lightly Toasted


Winners Bitch: (2-2-3-0)
Just 4 Paws Follow Me Gold Medalist

Reserve Winners Bitch
Asset's N Arklys Say It Out Loud

Junior Puppy Bitch Class
1st Asset's N Arklys Say It Out Loud

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Just 4 Paws Follow Me Gold Medalist


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fabrajs Enchantinly Loyal


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fabrajs Enchantinly Loyal

Open Dog Class
1st Fabrajs Enchantinly Loyal



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bizzeeboots New Beginning



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bizzeeboots New Beginning

Open Bitch Class
1st Bizzeeboots New Beginning


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Velvetfog Smokey Robinson

Best Of Opposite Sex
Goldenhylites Tori Tornadoe

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Velvetfog Smokey Robinson

Best Puppy In Breed
Velvetfog Smokey Robinson

Select Dog
Ch Brantstars Timeless Trend


Winners Dog: (1-2-2-0)
Velvetfog Smokey Robinson

Senior Puppy Dog Class
1st Velvetfog Smokey Robinson


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Tony Vandendool

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Queenly's Kona Latte

Best Puppy In Breed
Queenly's Kona Latte



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Queenly's Kona Latte

Junior Puppy Bitch Class
1st Queenly's Kona Latte


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By