Credit Valley Kennel & Obedience Club
Friday, November 4, 2022



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Allan Brown
Pekingese  
GChG LionKing Blaze Of Glory
Points: 152 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Allan Brown
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 136
Best Puppy In Show
Judge: Allan Brown
Pharaoh Hound   Osiris Eretz Hypnotic








Group 1 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   36
Group 2nd   
GChB Ferngolds Empire Of The Northern Dance
  Vizsla (Smooth)   35
Group 3rd   
GChS Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   27
Group 4th   
GChB Carnaby Especially Rockette
  Spaniel (English Cocker)   22
BPIG    Wyldewood's Waiting On The Rain   Setter (English)   N/A
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Bayport's A Step In Time

Best Puppy In Breed
Bayport's A Step In Time



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bayport's A Step In Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Bayport's A Step In Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Leaside's California Blues




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rush's Just Another Werewolf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Mardovar's Lady Astrantia of Finnvarr

Best Of Winners: (3-3-1-0)
Cheers Fall The Way To The Top

Best Puppy In Breed
Sunkozi A Day At The Races


Winners Dog: (3-3-1-0)
Cheers Fall The Way To The Top

Reserve Winners Dog
Grayvalley's X Factor

Canadian Bred Dog Class
1st Cheers Fall The Way To The Top

Open Dog Class
1st Grayvalley's X Factor
2nd Paradocs Happy Dance


Winners Bitch: (3-3-1-0)
Mardovar's Lady Astrantia of Finnvarr

Reserve Winners Bitch
Sunkozi A Day At The Races

Junior Puppy Bitch Class
1st Sunkozi A Day At The Races

12-18 Month Bitch Class
1st Monarch's Dreams Do Come True

Open Bitch Class
1st Mardovar's Lady Astrantia of Finnvarr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cawarra's Mr. Big


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cawarra's Mr. Big

Open Dog Class
1st Cawarra's Mr. Big



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Ch RedShadow's Light Up The Sky

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Redaero Foxbrooke Double Double

Best Puppy In Breed
Redaero Foxbrooke Double Double


Winners Dog: (2-1-1-1)
Redaero Foxbrooke Double Double

Reserve Winners Dog
Redshadow's Home Run

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Redaero Foxbrooke Double Double

Open Dog Class
1st Redshadow's Home Run


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Kalmegess' Four The Roses

Senior Puppy Bitch Class
1st Kalmegess' Four The Roses


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wyldewood's Waiting On The Rain

Best Puppy In Breed
Wyldewood's Waiting On The Rain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wyldewood's Waiting On The Rain

Senior Puppy Dog Class
1st Wyldewood's Waiting On The Rain



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Blackgem's Chasing Diamonds

Best Of Opposite Sex
Wynridge's I Like It Black

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Blackgem's Chasing Diamonds

Best Puppy In Breed
Blackgem's Chasing Diamonds


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Wynridge's I Like It Black

Junior Puppy Bitch Class
1st Wynridge's I Like It Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
GChG Sherlock's Right On Q

Best Puppy In Breed
Dowtree's S'mores

Select Bitch
GCh Henley's Blow Out The Candles



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Dowtree's S'mores

Reserve Winners Bitch
Nonnies Best Kept Secret

Junior Puppy Bitch Class
1st Dowtree's S'mores

Open Bitch Class
1st Nonnies Best Kept Secret


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder




Class results courtesy of: MJN Show Services


Winners Dog: (2-0-2-4)
Calabri Royal Clarkson

Reserve Winners Dog
Stoney Lake Flynn

Senior Puppy Dog Class
1st Calabri Royal Clarkson

Open Dog Class
1st Stoney Lake Flynn



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Trademark's First Edition




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   10
Group 2nd   
GChS Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   8
Group 3rd   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   7
Group 4th   
GChB Pahlavi Northern Dancer
  Afghan Hound   6
BPIG    Osiris Eretz Hypnotic   Pharaoh Hound   N/A
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pahlavi Northern Dancer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sinbaje's Puzzling Proposition


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sinbaje's Puzzling Proposition

12-18 Month Dog Class
1st Sinbaje's Puzzling Proposition



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Egbar's Dreaming Of You

Best Puppy In Breed
Egbar's Dreaming Of You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Egbar's Dreaming Of You

Senior Puppy Bitch Class
1st Egbar's Dreaming Of You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Granvalero's Rising Sun SL




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Osiris Eretz Hypnotic

Best Puppy In Breed
Osiris Eretz Hypnotic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Osiris Eretz Hypnotic

Senior Puppy Dog Class
1st Osiris Eretz Hypnotic



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Foxtrot's C'est La Vie

Best Of Opposite Sex
GCh Foxtrot's Sun Kissed




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Mylakhan Karob So Be It

Best Of Opposite Sex
GCh Windstorm Dream Weaver Denali




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Douglas Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Eugen I-Ra A Handsome Boy
  Schnauzer (Giant)   22
Group 2nd   
GChB Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   20
Group 3rd   
GChS Vanderbilt's Talk About Luck
  Samoyed   17
Group 4th   
GChS Fado's Estrelaleal Rei
  Portuguese Water Dog   15
BPIG   
Ch Eirians Ad Astra Per Aspera
  Rottweiler   N/A
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Marqways Born Into Royalty

Select Dog
GChS Sendosan Naxxramas




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Themiscyra Step Into Your Power

Best Of Opposite Sex
Ambermark'n Starlaine's What I Got

Select Bitch
GCh Phillmar v XenStar Eye Of The Tiger


Winners Dog: (1-0-0-2)
Ambermark'n Starlaine's What I Got

12-18 Month Dog Class
1st Ambermark'n Starlaine's What I Got



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Jerdans The Great Code

Best Puppy In Breed
Bujo's Archie Boy From Texas


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bujo's Archie Boy From Texas

Senior Puppy Dog Class
1st Bujo's Archie Boy From Texas



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skeenawhip Karma Bear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GChS Fado's Estrelaleal Rei

Best Of Opposite Sex
LunaNova's Brewmaster Melody Maker

Best Of Winners: (3-3-1-0)
LunaNova's Brewmaster Melody Maker

Best Puppy In Breed
LunaNova Silverspring Swirling Storm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Cammcastle's Ima Steinway

Best Of Opposite Sex
Ch Eirians Ad Astra Per Aspera

Best Puppy In Breed
Ch Eirians Ad Astra Per Aspera

Select Dog
Ch Enforcer's Moore To Do At Cedarwind




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Snowlegend Ethereal Diamond

Open Bitch Class
1st Snowlegend Ethereal Diamond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Douglas Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Eugen I-Ra A Handsome Boy

Best Of Opposite Sex
Eugen Vittoria Nera Lady In Red

Best Puppy In Breed
Eugen Vittoria Nera Lady In Red



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Eugen Vittoria Nera Lady In Red

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Eugen Vittoria Nera Lady In Red


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   9
Group 2nd   Ch RexRoth's Cup Of Tea   Norfolk Terrier   8
Group 3rd   
GCh Dariant Narcissus
  Dandie Dinmont Terrier   7
Group 4th   Ch Chess Checkmate   Scottish Terrier   6
BPIG    Keepsake's Sharp Dressed Man   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Ispy Eons A Game Changer

Best Of Opposite Sex
Lamz I Must Be Dreaming



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Lamz I Must Be Dreaming

12-18 Month Bitch Class
1st Lamz I Must Be Dreaming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Upthecreek Has Faith



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Upthecreek Has Faith

12-18 Month Bitch Class
1st Upthecreek Has Faith


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dariant Narcissus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB RexRoth's Cup Of Tea




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chess Checkmate




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Keepsake's Sharp Dressed Man

Best Of Opposite Sex
Keepsake's Tickled Pink

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Keepsake's Sharp Dressed Man

Best Puppy In Breed
Keepsake's Sharp Dressed Man


Winners Dog: (1-1-0-0)
Keepsake's Sharp Dressed Man

Junior Puppy Dog Class
1st Keepsake's Sharp Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Keepsake's Tickled Pink

Junior Puppy Bitch Class
1st Keepsake's Tickled Pink


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Allan Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   15
Group 2nd   
GChS MistyTrails Wyntr'Elise
  Havanese   14
Group 3rd   
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   9
Group 4th   
Ch Tinyprints Light The Way
  Pomeranian   8
BPIG   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Jewelcroft's Going Concern

Best Of Opposite Sex
GCh Midsummers Chantilly Lace & Leather

Best Puppy In Breed
Jewelcroft's Return On Investment


Winners Dog: (1-0-1-1)
Jewelcroft's Return On Investment

Senior Puppy Dog Class
1st Jewelcroft's Return On Investment



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
SassyTails The Sun King


Winners Dog: (1-0-0-0)
SassyTails The Sun King

Canadian Bred Dog Class
1st SassyTails The Sun King



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
MistyTrails Wyntr'Elise

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Select Bitch
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Ashstone's Imagine My Surprise

Reserve Winners Bitch
Rasberrys SuperNova I

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Imagine My Surprise

12-18 Month Bitch Class
1st Rasberrys SuperNova I


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tinyprints Light The Way




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Snovali Privateer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Snovali Privateer

Open Dog Class
1st Snovali Privateer



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Charchen's Hot Topic At Siosalach

Select Dog
GChG CurlyQ's Firehouse Inferno




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   26
Group 2nd   
GCh Jacib N Muir Trash Talkin Time
  Bulldog   18
Group 3rd   
GChS Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen
  Chinese Shar-Pei   15
Group 4th   
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry
  Shiba Inu   13
BPIG   
BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield
  Dalmatian   N/A
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Selectabull's Tart It Up CC

Best Puppy In Breed
Coyotecreeks Boomerang Thang


Winners Dog: (2-0-0-0)
Selectabull's Tart It Up CC

Reserve Winners Dog
Coyotecreeks Boomerang Thang

Junior Puppy Dog Class
1st Coyotecreeks Boomerang Thang

12-18 Month Dog Class
1st Selectabull's Tart It Up CC



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Of Opposite Sex
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Best Puppy In Breed
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Select Dog
GCh Pelee's Humphrey Go Bark




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen

Best Of Opposite Sex
GCh WrinkleRanch Fawn Over Moi




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield

Best Puppy In Breed
BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie


Winners Dog: (1-0-1-0)
Konigliche Axel

Open Dog Class
1st Konigliche Axel



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch Adanac's Working Nine To Five

Best Of Opposite Sex
GChB Denali's Best Get Your Wallet

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Belcourt Echoes Of The Past

Best Puppy In Breed
Ch Adanac's Working Nine To Five

Select Bitch
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva


Winners Dog: (1-1-1-2)
Belcourt Echoes Of The Past

Senior Puppy Dog Class
1st Belcourt Echoes Of The Past


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Glow's Golden Moment

Junior Puppy Bitch Class
1st Glow's Golden Moment


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Ch Qi Yu Ge Tina

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Valmara's Who's That Girl

Best Puppy In Breed
Ch Qi Yu Ge Tina


Winners Dog: (1-5-1-1)
Lil Blue Not So Little Now

Canadian Bred Dog Class
1st Lil Blue Not So Little Now


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Chisana Takaramono




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Allan Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   28
Group 2nd   
MaliDutch's Start Your Engine
  Belgian Shepherd Dog   27
Group 3rd   
GCh Maplemyst's Moonshadow
  Finnish Lapphund   25
Group 4th   
Ch Sylvan Argent Fire On Fire
  Collie (Rough)   22
BPIG   
MaliDutch's Start Your Engine
  Belgian Shepherd Dog   N/A
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
GChB Downunder's Real Wild Child

Best Puppy In Breed
GChB Downunder's Real Wild Child

Select Dog
Ch Lotta Spots Mast-R Cowboy Tuff




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
MaliDutch's Start Your Engine

Best Puppy In Breed
MaliDutch's Start Your Engine


Winners Dog: (2-0-0-0)
MaliDutch's Start Your Engine

Reserve Winners Dog
McComb's nimm den Bosewicht

Junior Puppy Dog Class
1st McComb's nimm den Bosewicht

Senior Puppy Dog Class
1st MaliDutch's Start Your Engine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Heronwood White Hot Chocolate Of Bellaclan

Best Puppy In Breed
Hollowshot Northern Star



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Heronwood White Hot Chocolate Of Bellaclan

Reserve Winners Bitch
Hollowshot Northern Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Hollowshot Northern Star

Open Bitch Class
1st Heronwood White Hot Chocolate Of Bellaclan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Sylvan Argent Fire On Fire

Best Of Opposite Sex
GCh Ennismoor's Liberty Belle

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Walters Twin Pines From A Jack To A King


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Ennismoor's Sun Moon And Stars

Open Bitch Class
1st Ennismoor's Sun Moon And Stars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Maplemyst's Moonshadow

Best Of Opposite Sex
Ch Maplemyst's Little Brown Jug



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Jia Von Datschiburg

Best Puppy In Breed
Dolce von den Buschburen



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dolce von den Buschburen

Senior Puppy Bitch Class
1st Dolce von den Buschburen


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kyon's Legend Of Hades


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kyon's Legend Of Hades

Canadian Bred Dog Class
1st Kyon's Legend Of Hades



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Queenly's Know Secret Heza Star

Best Of Opposite Sex
Ch Dragonjoy Cotton Candy

Best Puppy In Breed
Cadwyn O Holy Knight


Winners Dog: (1-0-1-1)
Cadwyn O Holy Knight

Senior Puppy Dog Class
1st Cadwyn O Holy Knight



Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By