Mount Cheam Canine Association
Friday, March 11, 2022



Related Results

Obedience

Friday, March 11 (Obedience Trial-1)
Saturday, March 12 (Obedience Trial-2)
Sunday, March 13 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, March 11 (Rally Trial-1)
Saturday, March 12 (Rally Trial-2)
Sunday, March 13 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Murray Eason
Doberman Pinscher  
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 325 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Murray Eason
Pomeranian  
GCh Sunterra So Fired Up
Points: 283
Best Puppy In Show
Judge: Murray Eason
Poodle (Standard)  
Diplomat Lakeridge It's Only Money
Best Baby Puppy In Show
Judge: Murray Eason
Welsh Terrier   Salient's Darwyn I Am The One








Group 1 - Murray Eason Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Allsgold's Darby Downes
  Retriever (Golden)   63
Group 2nd   
GChB Lagotto Hill Basilichito
  Lagotto Romagnolo   49
Group 3rd   
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti
  Retriever (Labrador)   45
Group 4th   
GChS RoseWin's Legacy In Time
  Weimaraner   29
BPIG    Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold   Setter (Irish)   4
Best Baby Puppy In Group    Danrich's I Won't Be Overlooked   Retriever (Labrador)   0
Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Lagotto Hill Basilichito

Best Of Opposite Sex
LK's Hello Summer For Laodicea

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lagotto Hill Struffoli

Best Puppy In Breed
Lagotto Hill Maritozzi


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lagotto Hill Struffoli

Junior Puppy Dog Class
1st Lagotto Hill Struffoli


Winners Bitch: (1-2-1-0)
LK's Hello Summer For Laodicea

Reserve Winners Bitch
Lagotto Hill Maritozzi

Junior Puppy Bitch Class
1st Lagotto Hill Maritozzi

Open Bitch Class
1st LK's Hello Summer For Laodicea

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Westham Islands People Are Strange


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Tsunami's Rednecker Than You

Select Dog
Ch Stonepeake's Blue T Shadow


Winners Dog: (1-0-1-0)
Tsunami's Rednecker Than You

Open Dog Class
1st Tsunami's Rednecker Than You


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Duenorth Flyin Higher N Higher

Select Dog
Ch Blacklace Top Shelf Scotch N'Soda



Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 13 pts (2-5-5-2)
GChB Allsgold's Darby Downes

Best Of Opposite Sex
Ch Westbrook's With A Cherry On Top

Best Of Winners: (2-5-5-2)
Allgold's Wildest Dream

Best Puppy In Breed
Tamarack's Motley Crue

Select Dog
Ch Fyreglo's All Fired Up

Select Bitch
Ch Goldenacres Your Breaking My Heart


Winners Bitch: (2-5-5-2)
Tamarack's Motley Crue

Reserve Winners Bitch
Allsgold's Spring Times

Junior Puppy Bitch Class
1st Tamarack's Motley Crue
2nd Verdoro's Chestnut Blaze
3rd Colorbook's In Living Color

12-18 Month Bitch Class
1st Allsgold's Spring Times

Open Bitch Class
1st Goldplus Gone Country

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 15 pts (4-6-2-4)
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti

Best Of Opposite Sex
GCh Danrich's Polly Pocket

Best Of Winners: (4-6-2-4)
Ashbys Reignin On Diamonds

Best Puppy In Breed
Firebacks Maybe It's Maybelline

Select Dog
GCh Ashbys Jackson Triggs

Select Bitch
Ch Makaila's Barracuda Black


Winners Dog: (4-6-2-4)
Makaila's Just Me And Bobby Mcgee

Reserve Winners Dog
Danrich's Cowboy Casanova

Junior Puppy Dog Class
1st Firebacks Danrich Royal Flush
2nd Zeke Of Cobrador Purdey

Senior Puppy Dog Class
1st Makaila's Just Me And Bobby Mcgee

12-18 Month Dog Class
1st Danrich's Cowboy Casanova

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Readyfor Beat Goes On

Best Of Opposite Sex
Daintree's Muddy Gumboots

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Readyfor Beat Goes On

Best Puppy In Breed
Daintree's Muddy Gumboots


Winners Dog: (1-1-0-0)
Daintree's Muddy Gumboots

Senior Puppy Dog Class
1st Daintree's Muddy Gumboots


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Readyfor Beat Goes On

Canadian Bred Bitch Class
1st Readyfor Beat Goes On

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Aerden's Sweet Dreams R Made Of This

Best Of Opposite Sex
Fieldgate's 007

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Fieldgate's 007

Best Puppy In Breed
Fieldgate's 007

Select Bitch
Ch Fieldgate You Take My Breath Away


Winners Dog: (1-1-0-2)
Fieldgate's 007

Junior Puppy Dog Class
1st Fieldgate's 007


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Fieldgate's Perfect Gift

12-18 Month Bitch Class
1st Fieldgate's Perfect Gift

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Blossom Impressive Cruise Money


Winners Dog: (1-0-0-0)
Blossom Impressive Cruise Money

12-18 Month Dog Class
1st Blossom Impressive Cruise Money


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold

Best Of Opposite Sex
Avon Farm Godrick Gryffindorf

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold

Best Puppy In Breed
Carousel Its Fine To Flirt At Allsgold


Winners Dog: (1-1-0-0)
Avon Farm Godrick Gryffindorf

Open Dog Class
1st Avon Farm Godrick Gryffindorf

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Echodelights Sassenach Lass

Best Of Opposite Sex
Echodelights Jamie Of Lallybroch


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GChS Sherlock's Right On Q

Best Of Opposite Sex
Ch Elcazador Andsome Nirvana

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Sherlock's Got A Secret

Best Puppy In Breed
Sherlock's Got A Secret

Select Dog
Ch Elcazador Fortunes Favour The Fool


Winners Dog: (1-3-2-1)
Quinlan Moonlight In The Sky

Open Dog Class
1st Quinlan Moonlight In The Sky

4-6 Month Dog Class
1st Labeth's Silk'n Bounty


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Sherlock's Got A Secret

Reserve Winners Bitch
Labeth's Singular Sensation

Junior Puppy Bitch Class
1st Sherlock's Got A Secret
2nd Elcazador Golden Touch

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Labeth's Singular Sensation

4-6 Month Bitch Class
1st Labeth's Silk'n Treasure

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Waternymphs Bright Shiny Penny



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Waternymphs Bright Shiny Penny

Canadian Bred Bitch Class
1st Waternymphs Bright Shiny Penny

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness

Best Puppy In Breed
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness



Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChS RoseWin's Legacy In Time

Best Of Opposite Sex
GChB Silversea's Summer Sonnet

Best Puppy In Breed
Luso's A New Legacy Is Born

Select Bitch
GChB Bartland's Poseidon Adventure



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Luso's A New Legacy Is Born

Reserve Winners Bitch
Luso's Queen Of Diamonds

Senior Puppy Bitch Class
1st Luso's Queen Of Diamonds

Canadian Bred Bitch Class
1st Luso's A New Legacy Is Born





Group 2 - Dianne Ivey Top Dog
Points
Group 1st   
GChS RJ's Scottish Mist
  Basset Hound   23
Group 2nd   
GCh The Golden Buzzer Of Course
  Rhodesian Ridgeback   20
Group 3rd   
Ch Bory Wood XiGia
  Beagle   14
Group 4th   
GCh Koradox Pramada Golden Gate Girl At Cahladen
  Dachshund (Standard Long-Haired)   13
BPIG    Hilerica Zagato At Sailaway   Whippet   2
Best Baby Puppy In Group   
Wyndragon Iskierka
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChS RJ's Scottish Mist

Best Of Opposite Sex
Ch Sasquatch Sarah Isabella At Bonorlea

Select Bitch
Ch Sasquatch My Little Gingersnap At Bonorlea



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bory Wood XiGia



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Otrada Sapsan

Best Of Opposite Sex
Otrada Sudariniya Lukeria

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Otrada Sapsan

Best Puppy In Breed
Otrada Sapsan


Winners Dog: (2-2-0-0)
Otrada Sapsan

Reserve Winners Dog
Otrada Svetagor Mudriy

Junior Puppy Dog Class
1st Otrada Sapsan
2nd Otrada Svetagor Mudriy


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Otrada Sudariniya Lukeria

Reserve Winners Bitch
Otrada Solomiya

Junior Puppy Bitch Class
1st Otrada Sudariniya Lukeria
2nd Otrada Solomiya

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Nouveau's Link To My Heart

Best Of Opposite Sex
Ozo's Phantasy Phoenix She Is Rising


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Joskip's Red Baron

Best Puppy In Breed
Joskip's Red Baron


Winners Dog: (1-0-0-0)
Joskip's Red Baron

Senior Puppy Dog Class
1st Joskip's Red Baron


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Koradox Pramada Golden Gate Girl At Cahladen



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ina's Fashion Esquire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ina's Fashion Esquire

Open Dog Class
1st Ina's Fashion Esquire


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ironquest's Fair Lady



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ironquest's Fair Lady

Open Bitch Class
1st Ironquest's Fair Lady

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GCh The Golden Buzzer Of Course

Best Of Opposite Sex
GChB Trumphill Anam Cara At Kipanga

Best Puppy In Breed
Ch Odessa Ridgefolk N' Qwandoya

Select Dog
Ch La Panthere Noire Of Course

Select Bitch
Ch Odessa Ridgefolk N' Qwandoya


4-6 Month Dog Class
1st Puff The Magic Wyndragon


Winners Bitch: (0-2-2-2)
The Great WynDragon Of Course

Reserve Winners Bitch
Armagh's Black Siren Of Course

12-18 Month Bitch Class
1st The Great WynDragon Of Course

Open Bitch Class
1st Armagh's Black Siren Of Course

4-6 Month Bitch Class
1st Wyndragon Iskierka

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Jikino Kensha No Arion Go

Best Puppy In Breed
Jikino Kensha No Arion Go


Winners Dog: (1-0-0-0)
Jikino Kensha No Arion Go

Junior Puppy Dog Class
1st Jikino Kensha No Arion Go


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Hilerica Zagato At Sailaway

Best Of Opposite Sex
GCh Whiparoo Storm In Heaven

Best Puppy In Breed
Hilerica Zagato At Sailaway



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Hilerica Zagato At Sailaway

Reserve Winners Bitch
Hunt Valley Pippa

Junior Puppy Bitch Class
1st Hilerica Zagato At Sailaway
2nd Hunt Valley Pippa





Group 3 - Murray Eason Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   41
Group 2nd   
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   35
Group 3rd   
GCh Laurado's Frankly My Dear At Sobeit
  Great Dane   32
Group 4th   
GChB Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   22
BPIG   
Headstone's Double Down At Honorbuls
  Bullmastiff   2
Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Ebullient Charm Von Sasaunna


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChB Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
Ch Mephisto's Devil Is In The Details

Best Puppy In Breed
Ch Mephisto's Devil Is In The Details



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Samson's November Rain

Reserve Winners Bitch
Mephisto's Wicked Heart

12-18 Month Bitch Class
1st Samson's November Rain
2nd Hitt's Notorious Rumurs

Open Bitch Class
1st Mephisto's Wicked Heart

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Headstone's Double Down At Honorbuls

Best Of Opposite Sex
Banbury's Major Black

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Headstone's Double Down At Honorbuls

Best Puppy In Breed
Headstone's Double Down At Honorbuls


Winners Dog: (1-2-0-0)
Banbury's Major Black

Open Dog Class
1st Banbury's Major Black


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Headstone's Double Down At Honorbuls

Reserve Winners Bitch
Bramstoke's Pearl Annie

Junior Puppy Bitch Class
1st Headstone's Double Down At Honorbuls

Open Bitch Class
1st Bramstoke's Pearl Annie

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
Ch Ka-Tet Death Note

Best Puppy In Breed
ConnQuest Girl Gone Bad

Select Bitch
GCh Gentry N Salieri Coco Martini



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Gentry's Power Of Mystique

Reserve Winners Bitch
Karlee's Itzz Poker Face

Junior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Girl Gone Bad

Open Bitch Class
1st Gentry's Power Of Mystique
2nd Karlee's Itzz Poker Face

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 9 pts (3-4-1-2)
GCh Laurado's Frankly My Dear At Sobeit

Best Of Opposite Sex
Ch Laurado N Sobeit Release The Kraken

Best Of Winners: (3-4-1-2)
Laurado's More Cowbell At Sobeit

Best Puppy In Breed
Anhara's A Gust Up Her Kilt

Select Bitch
Ch Paquestone Kapari Livin' It Up


Winners Dog: (3-4-1-2)
Paquestone's Punk Is A Bruiser

Reserve Winners Dog
Anhara's Anita Nother Bruce

Junior Puppy Dog Class
1st Anhara's Anita Nother Bruce

Canadian Bred Dog Class
1st Paquestone's Pirate Prince Of Barkness

Open Dog Class
1st Paquestone's Punk Is A Bruiser


Winners Bitch: (3-4-1-2)
Laurado's More Cowbell At Sobeit

Reserve Winners Bitch
Anhara's A Gust Up Her Kilt

Canadian Bred Bitch Class
1st K'n Island Anhara's Blackmail

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Anhara's A Gust Up Her Kilt

Open Bitch Class
1st Laurado's More Cowbell At Sobeit
2nd Paquestone Mystique N Intrigue

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rohmoivan Evita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Open Bitch Class
1st Rohmoivan Evita

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cabezon's Sir Barkley Guardian Of Ruff


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Stillstream's The Thunder Rolls



Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Marinella's Kokomo At Chigal

Best Of Opposite Sex
Whoosh Supernova On The Move

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Marinella's Kokomo At Chigal

Best Puppy In Breed
Marinella's Kokomo At Chigal


Winners Dog: (1-2-0-0)
Marinella's Kokomo At Chigal

Junior Puppy Dog Class
1st Marinella's Kokomo At Chigal


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Whoosh Supernova On The Move

Reserve Winners Bitch
Indrives Sloop Doggy Dogg

Senior Puppy Bitch Class
1st Whoosh Supernova On The Move

Open Bitch Class
1st Indrives Sloop Doggy Dogg

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB BigLuv's Let It Ride



Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Steinhaus Sevaul Yokohama

Best Of Opposite Sex
Zhan Gabin S Voznesenskogo Posada

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Steinhaus Sevaul Yokohama

Best Puppy In Breed
Steinhaus Dollys Gala


Winners Dog: (2-4-0-0)
Zhan Gabin S Voznesenskogo Posada

Reserve Winners Dog
Steinhaus William Tell

Junior Puppy Dog Class
1st Steinhaus William Tell

Open Dog Class
1st Zhan Gabin S Voznesenskogo Posada


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Steinhaus Sevaul Yokohama

Reserve Winners Bitch
Sevaul's Orange Blossom V Aaron

Junior Puppy Bitch Class
1st Steinhaus Dollys Gala

12-18 Month Bitch Class
1st Seatosky's Love Me Like You Do

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Steinhaus Sevaul Yokohama

Open Bitch Class
1st Sevaul's Orange Blossom V Aaron

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow

Best Of Opposite Sex
Kuvuk's Reigning The Purcell

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kristari's Rise And Shine

Best Puppy In Breed
Kristari's Rise And Shine


Winners Dog: (1-1-1-0)
Kristari's Rise And Shine

Senior Puppy Dog Class
1st Kristari's Rise And Shine


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Kuvuk's Reigning The Purcell

Open Bitch Class
1st Kuvuk's Reigning The Purcell





Group 4 - Dianne Ivey Top Dog
Points
Group 1st   Ch Hion Chasing Justice   Soft-Coated Wheaten Terrier   52
Group 2nd   
Ch Darwyn's Notorious
  Welsh Terrier   50
Group 3rd   
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze
  Irish Terrier   47
Group 4th   
Wichunt Raider Of The Lost Arf
  Norwich Terrier   44
BPIG   Ch Hion Chasing Justice   Soft-Coated Wheaten Terrier   4
Best Baby Puppy In Group    Salient's Darwyn I Am The One   Welsh Terrier   0
Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Chargers Gazella Sweet Dreams

Best Of Opposite Sex
Ch Marauders I'm Your Huckleberry

Best Puppy In Breed
Ch Marauders I'm Your Huckleberry



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Tidewalker Fable Archer

Best Of Opposite Sex
Christhill Our Tidewalker Valentine

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Tidewalker Fable Archer

Best Puppy In Breed
Kiaya's Blast Off To Tidewalker


Winners Dog: (2-1-0-1)
Tidewalker Fable Archer

Reserve Winners Dog
Kiaya's Blast Off To Tidewalker

Junior Puppy Dog Class
1st Kiaya's Blast Off To Tidewalker

12-18 Month Dog Class
1st Tidewalker Fable Archer

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Troll Dogs Harold

Best Of Opposite Sex
Lotus' Boo Sheet

Select Dog
Ch Lozoe Jacks Flashin At The Riot



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Lotus' Boo Sheet

Reserve Winners Bitch
Team Cozco Joline Gulliver

12-18 Month Bitch Class
1st Lotus' Boo Sheet

Open Bitch Class
1st Team Cozco Joline Gulliver

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tarahill's Boogie Woogie Boy

Best Of Opposite Sex
Saucydog's Arya At Galastar

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tarahill's Boogie Woogie Boy


Winners Dog: (1-2-0-0)
Tarahill's Boogie Woogie Boy

Open Dog Class
1st Tarahill's Boogie Woogie Boy


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Saucydog's Arya At Galastar

Reserve Winners Bitch
Galastar's Perseverance

12-18 Month Bitch Class
1st Galastar's Perseverance

Open Bitch Class
1st Saucydog's Arya At Galastar

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze

Best Of Opposite Sex
Takala Trails Hazel

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze

Best Puppy In Breed
Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Takala Trails Hazel

Reserve Winners Bitch
Takala Trails Rhaea

Junior Puppy Bitch Class
1st Takala Trails Hazel

Canadian Bred Bitch Class
1st Takala Trails Rhaea

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Slicey's Charlize The Rose of Trallee

Best Puppy In Breed
Slicey's Charlize The Rose of Trallee



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Slicey's Charlize The Rose of Trallee

Senior Puppy Bitch Class
1st Slicey's Charlize The Rose of Trallee

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Black Bandits U Got It All Metric

Best Of Opposite Sex
Ch VonAksu's Roberta Flack



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Max-Well's Honeybee At Ridgefolk



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Max-Well's Honeybee At Ridgefolk

12-18 Month Bitch Class
1st Max-Well's Honeybee At Ridgefolk

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Wichunt Raider Of The Lost Arf

Best Of Opposite Sex
Wichunt's Night Bird

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Wichunt Raider Of The Lost Arf

Best Puppy In Breed
Wichunt Raider Of The Lost Arf


Winners Dog: (2-2-0-0)
Wichunt Raider Of The Lost Arf

Reserve Winners Dog
Phoenix's Dream Black Corsar

Junior Puppy Dog Class
1st Wichunt Raider Of The Lost Arf

Open Dog Class
1st Phoenix's Dream Black Corsar


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Wichunt's Night Bird

Reserve Winners Bitch
Bat Girl De Blackhill

Junior Puppy Bitch Class
1st Wichunt's Night Bird

Open Bitch Class
1st Bat Girl De Blackhill

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Westham's Born This Way

Best Of Opposite Sex
Westham's Million Reasons

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Westham's Born This Way

Best Puppy In Breed
Westham's Born This Way


Winners Dog: (1-1-0-0)
Westham's Born This Way

Junior Puppy Dog Class
1st Westham's Born This Way


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Westham's Million Reasons

Junior Puppy Bitch Class
1st Westham's Million Reasons

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
Bowsers Bellini

Best Of Opposite Sex
GChS Empire Dreamaker Hot Tip

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Bowsers Bellini

Best Puppy In Breed
GCh Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Select Dog
GCh Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines


Winners Dog: (1-4-2-0)
Dreamaker Flaming Fury

Junior Puppy Dog Class
1st Dreamaker Flaming Fury


Winners Bitch: (1-4-2-0)
Bowsers Bellini

Reserve Winners Bitch
Dreamaker Hallelujah

Junior Puppy Bitch Class
1st Empire's Stargate To The Moon

12-18 Month Bitch Class
1st Dreamaker Hallelujah
2nd Express Empire Red Skye At Dawn

Open Bitch Class
1st Bowsers Bellini

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Glenfraser's Islay Rose

Best Of Opposite Sex
Ch Trotters Who's Ur Daddy

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Best Puppy In Breed
Glenfraser's Skye Ryder


Winners Dog: (2-1-1-1)
Trotters Man In The Middle

Reserve Winners Dog
Glenfraser's Skye Ryder

Senior Puppy Dog Class
1st Glenfraser's Skye Ryder

12-18 Month Dog Class
1st Trotters Man In The Middle


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Open Bitch Class
1st Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fable Farms As White As Snow

Best Puppy In Breed
Rocglen Ginger Heliabel



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Fable Farms As White As Snow

Reserve Winners Bitch
Rocglen Ginger Heliabel

Junior Puppy Bitch Class
1st Rocglen Ginger Heliabel

Open Bitch Class
1st Fable Farms As White As Snow

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Hion Chasing Justice

Best Puppy In Breed
Ch Hion Chasing Justice

Select Dog
GCh Tyrone Mercury Rising



Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Dynastaffs Pippi Long Stocking

Select Bitch
Ch Brave Spirit Tea My Unreal Jewel


Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Darwyn's Notorious



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Darwyn's Miss Daisy

Reserve Winners Bitch
Darwyn's Ma Belle Amie

Canadian Bred Bitch Class
1st Darwyn's Miss Daisy

Open Bitch Class
1st Darwyn's Ma Belle Amie

4-6 Month Bitch Class
1st Salient's Darwyn I Am The One

Judge: Dianne Ivey

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Cleghorns Okanagan Triumph

Best Of Opposite Sex
Mysticgold Causin A Ruckus

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Cleghorns Okanagan Triumph

Best Puppy In Breed
Mysticgold's Boom Boom Boom


Winners Dog: (2-3-0-0)
Mysticgold Causin A Ruckus

Reserve Winners Dog
Mysticgold's Boom Boom Boom

Junior Puppy Dog Class
1st Mysticgold's Boom Boom Boom

Open Dog Class
1st Mysticgold Causin A Ruckus


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Cleghorns Okanagan Triumph

Reserve Winners Bitch
Mysticgold's Heartbreaker

12-18 Month Bitch Class
1st Cleghorns All Knight Drummer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cleghorns Okanagan Triumph

Open Bitch Class
1st Mysticgold's Heartbreaker





Group 5 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sunterra So Fired Up
  Pomeranian   47
Group 2nd   
GChB Eleki Xoe's That's All Jack
  Pug   46
Group 3rd   
Ch Pekehuis Sorcerer
  Pekingese   40
Group 4th   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   39
BPIG   
Diavolino's Gimme A Kiss
  Italian Greyhound   6
Best Baby Puppy In Group    Estacaliente Queen B   Havanese   0
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kick Em Kenny V Tani Kazari



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GChS Alderglen Siren Song

Best Of Opposite Sex
GChB Mingchen Rewind

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Stay In Touch Of An Excellent Choice

Best Puppy In Breed
Stay In Touch Of An Excellent Choice


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Lucidity's Ada Lovelace

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Senior Puppy Bitch Class
1st Kewpy's Key To My Heart At Crosson

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lucidity's Ada Lovelace

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sandmans Rising Star



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sandmans Rising Star

Open Bitch Class
1st Sandmans Rising Star

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Tanooki Suit Of Lore

Best Puppy In Breed
Ciao Bella Point Break


Winners Dog: (1-0-1-0)
Ciao Bella Point Break

Senior Puppy Dog Class
1st Ciao Bella Point Break


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 10 pts (2-3-2-4)
GChS MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Winners: (2-3-2-4)
Mylads Mi Corazon

Best Puppy In Breed
Mylads Mi Corazon

Select Dog
GCh Pocopayasos I'm Aim N High

Select Bitch
Ch Specialty Dolce's Gucci


Winners Bitch: (2-3-2-4)
Mylads Mi Corazon

Reserve Winners Bitch
MistyTrails Allara's Wyntr'Rising

Junior Puppy Bitch Class
1st MistyTrails Allara's Wyntr'Rising

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mylads Mi Corazon
2nd Estacaliente Northern Lights 2nd

4-6 Month Bitch Class
1st Estacaliente Queen B

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Best Puppy In Breed
Diavolino's Gimme A Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Senior Puppy Bitch Class
1st Diavolino's Gimme A Kiss

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
White Fairy Angel Ornella

Best Of Opposite Sex
White Fairy Angel Chace

Best Of Winners: (1-1-0-0)
White Fairy Angel Ornella

Best Puppy In Breed
White Fairy Angel Chace


Winners Dog: (1-1-0-0)
White Fairy Angel Chace

Senior Puppy Dog Class
1st White Fairy Angel Chace


Winners Bitch: (1-1-0-0)
White Fairy Angel Ornella

12-18 Month Bitch Class
1st White Fairy Angel Ornella

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Keridan Never Look Back V Crossfire

Best Of Opposite Sex
Pinup's Keeping Up Appearances

Best Puppy In Breed
Teralea's Crown Jewell



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Pinup's Keeping Up Appearances

Reserve Winners Bitch
Teralea's Crown Jewell

Senior Puppy Bitch Class
1st Teralea's Crown Jewell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pinup's Keeping Up Appearances
2nd Teralea's Bewitched

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Select Dog
GCh Valifyre Freespirit Icy Sparks


Winners Dog: (1-0-3-0)
Disyre Ever Ready

Open Dog Class
1st Disyre Ever Ready


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pekehuis Sorcerer



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sunterra So Fired Up



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChB Eleki Xoe's That's All Jack

Best Of Opposite Sex
Vanfax's Queen

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Vanfax's Queen

Best Puppy In Breed
Vanfax's Queen

Select Bitch
Ch Apricot Kiss Fantasys Little Miracle


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Vanfax's Queen

Reserve Winners Bitch
Cuddle's Summer Breeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanfax's Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Cuddle's Summer Breeze

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 6 pts (2-5-0-0)
Pastoral Judawn Road To Glory

Best Of Opposite Sex
Westmeath Play It Again Sam

Best Of Winners: (2-5-0-0)
Pastoral Judawn Road To Glory

Best Puppy In Breed
Kiwiblue Kicking It Up


Winners Dog: (2-5-0-0)
Westmeath Play It Again Sam

Reserve Winners Dog
Kiwiblue Little Joe

Senior Puppy Dog Class
1st Kiwiblue Little Joe

Open Dog Class
1st Westmeath Play It Again Sam


Winners Bitch: (2-5-0-0)
Pastoral Judawn Road To Glory

Reserve Winners Bitch
Kiwiblue Kicking It Up

Junior Puppy Bitch Class
1st Kiwiblue Kicking It Up
2nd Kiwiblue Playing For Keeps

12-18 Month Bitch Class
1st Depasquiet Kona At Kiwiblue

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pastoral Judawn Road To Glory

Open Bitch Class
1st Spoildrotten's Center Of Attention





Group 6 - Murray Eason Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Kyeri's Sengeri Tulku
  Tibetan Terrier   58
Group 2nd   
Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   55
Group 3rd    Ko's See Ya Later Gator   Dalmatian   50
Group 4th    Kiji Everybody’s Girl   Lowchen   47
BPIG   
Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   2
Best Baby Puppy In Group    Sealegends Moonlight Magic   Shih Tzu   0
Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Ch Encores Back To The Future

Best Of Opposite Sex
Encore Pandemoniums Sweetheart

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Endores Rockin The Pandemonium

Select Dog
Ch Purejoy's Double Legacy


Winners Dog: (1-3-2-0)
Endores Rockin The Pandemonium

Canadian Bred Dog Class
1st Endores Rockin The Pandemonium


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Encore Pandemoniums Sweetheart

Reserve Winners Bitch
Purejoy's Let's Get Serious

12-18 Month Bitch Class
1st Purejoy's Let's Get Serious

Canadian Bred Bitch Class
1st Encore Pandemoniums Sweetheart

Open Bitch Class
1st Cabochon's Just A Diamond In The Ruff

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GChS Waylin's Song Of The South

Best Of Opposite Sex
GCh Lebail RumblnTumbln Wth Waylin

Best Puppy In Breed
Waylins Somthing Wicked Thiswaycomes

Select Dog
GCh Waylin's Tony The Tiger



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Waylins Somthing Wicked Thiswaycomes

Reserve Winners Bitch
Waylin's One Hot Summer Night

Senior Puppy Bitch Class
1st Waylin's One Hot Summer Night

Canadian Bred Bitch Class
1st Dorkay TiesThatBind At Mtnview

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Waylins Somthing Wicked Thiswaycomes

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Honorbul's Copy That

Best Of Opposite Sex
Sampson Honorbul Of The Tivoli Bulls

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Honorbul's Copy That

Best Puppy In Breed
Lil Buddy Monica For Babylon


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Honorbul's Copy That

Reserve Winners Bitch
Lil Buddy Monica For Babylon

Senior Puppy Bitch Class
1st Lil Buddy Monica For Babylon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Honorbul's Copy That

Open Bitch Class
1st Honorbul's Chica Carlova
2nd Honorbul's Choice Bit Of Calico Carlova

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Ko's See Ya Later Gator

Best Of Opposite Sex
Estate's Kid Rock

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Ko's See Ya Later Gator

Best Puppy In Breed
Estate's Kid Rock


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Estate's Kid Rock

Senior Puppy Bitch Class
1st Estate's Kid Rock

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 15 pts (3-6-4-3)
Ch Monbebebull He Is The One

Best Of Opposite Sex
GCh Archibulls Living Blossom

Best Of Winners: (3-6-4-3)
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Best Puppy In Breed
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Select Dog
GChB TR Special Edition At Berlane

Select Bitch
Ch Beaumonde's Bonnie B Of Dorkay


Winners Bitch: (3-6-4-3)
Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Reserve Winners Bitch
Flamant Heart Of The Ocean

Junior Puppy Bitch Class
1st Bountybull's Norma Jean
2nd Bountybull's Nellie Bly

Senior Puppy Bitch Class
1st Unabelle's Lola She Is A Show Girl

Canadian Bred Bitch Class
1st Flamant Heart Of The Ocean
2nd Fernridge's Cute As A Button

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bountybull's Grande Principessa

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Neradmik Freddys Last Waltz

Best Of Opposite Sex
Keewest's Xenia Princess

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Mountain Springs Full Steam Ahead

Select Dog
Ch Pace Mystery Abounds 4 Pawstep


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Keewest's Xenia Princess

Reserve Winners Bitch
Keewest's Xavia Princess

Open Bitch Class
1st Keewest's Xenia Princess
2nd Keewest's Xavia Princess

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kiji Everybody’s Girl

Best Puppy In Breed
Kiji Everybody’s Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kiji Everybody’s Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Kiji Everybody’s Girl

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Valliview Kameo Kula Dancer

Best Of Opposite Sex
Maezhi Just Hoping

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Valliview Kameo Kula Dancer

Best Puppy In Breed
Valliview Kameo Kula Dancer

Select Bitch
GCh Cabryn Redhaven Dreaming Of Dulce Tkn


Winners Dog: (1-2-0-1)
Maezhi Just Hoping

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Maezhi Just Hoping


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Valliview Kameo Kula Dancer

Reserve Winners Bitch
Typecast Temptation

Senior Puppy Bitch Class
1st Valliview Kameo Kula Dancer

Open Bitch Class
1st Typecast Temptation

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Diplomat Lakeridge It's Only Money

Best Of Opposite Sex
Violet Stars Twinkle NTheNight

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Diplomat Lakeridge It's Only Money

Best Puppy In Breed
Diplomat Lakeridge It's Only Money


Winners Dog: (1-3-0-1)
Diplomat Lakeridge It's Only Money

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Diplomat Lakeridge It's Only Money


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Reigate Dawin Rave On

Reserve Winners Bitch
Esprit Redrum Redrum Redrum

Junior Puppy Bitch Class
1st Vetset Play The Game

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Esprit Redrum Redrum Redrum

Open Bitch Class
1st Reigate Dawin Rave On

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Sealegends Magic In Moonlight

Best Of Opposite Sex
GCh Kojiros Party Girl

Best Puppy In Breed
Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

Select Bitch
Ch Sealegends Blue Bell Cindy Lou


Winners Dog: (1-0-1-2)
Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

Junior Puppy Dog Class
1st Roxini's Blazin A Trail To Kojiro

4-6 Month Dog Class
1st Sealegends Moonlight Magic


4-6 Month Bitch Class
1st Sealegends Flowers In The Spring

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Kyeri's Sengeri Tulku

Best Of Opposite Sex
Kyeri's Beri Tsang-ma



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Kyeri's Beri Tsang-ma

Reserve Winners Bitch
Kyeri's Xiahe Reba

Open Bitch Class
1st Kyeri's Beri Tsang-ma
2nd Kyeri's Xiahe Reba



Group 7 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   35
Group 2nd   
Igor du Domaine de Bredenarde
  Berger Picard   33
Group 3rd   
GCh Border Lane Air On The G String
  Border Collie   32
Group 4th   
GCh Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   31
BPIG   
Ch GrandGables Fashionably Late
  Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Kiji Honky Tonk Hero


Winners Dog: (1-0-1-0)
Vanstone Stand And Deliver

Open Dog Class
1st Vanstone Stand And Deliver


Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh Corimist Destiny Awaits

Best Of Opposite Sex
Runningmtn Perfect Storm At Kelkary

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Kelkary's Touchstone Of Glenspey

Best Puppy In Breed
Runningmtn Perfect Storm At Kelkary

Select Bitch
Ch Addlee's First Lady At Tiffany

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Best Puppy In Breed
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Reserve Winners Bitch
Sky Acres Lady Bird Special

Junior Puppy Bitch Class
1st Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Igor du Domaine de Bredenarde



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Border Lane Air On The G String



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Aktiv's I Love Rock 'N' Roll

Best Of Opposite Sex
GCh Dediamonds Real Quiet

Best Puppy In Breed
Lanvern's British Justice



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Lanvern's British Justice

Senior Puppy Bitch Class
1st Lanvern's British Justice

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Prairiepine's Montego Bay

Best Of Opposite Sex
GCh Sylvan Argent Windsong Starlit

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Prairiepine's Montego Bay

Best Puppy In Breed
Prairiepine's Montego Bay


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Whiskeyjack's Velvet Nights

12-18 Month Bitch Class
1st Whiskeyjack's Velvet Nights

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Sugarok Magical Mystery Tour

Select Dog
GChB Orical Outback Adventure



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Woodside's Kahlua PP

Select Bitch
Ch Fonseca Little Bit Rock N Roll



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Iszkiri Rise Combine N Synchronize

Best Puppy In Breed
Iszkiri Rise Combine N Synchronize



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Iszkiri Rise Combine N Synchronize

Junior Puppy Bitch Class
1st Iszkiri Rise Combine N Synchronize

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 10 pts (5-4-1-1)
Ch GrandGables Fashionably Late

Best Of Opposite Sex
GChB Avoca Force Of Nature

Best Of Winners: (5-4-1-1)
Cincerlee Un Poco Loco

Best Puppy In Breed
Ch GrandGables Fashionably Late


Winners Bitch: (5-4-1-1)
Cincerlee Un Poco Loco

Reserve Winners Bitch
Zesta Most Magical

Junior Puppy Bitch Class
1st Cincerlee Un Poco Loco

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Most Magical

12-18 Month Bitch Class
1st Ksara Magoo

Open Bitch Class
1st Zesta No Need To Ask

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Aurigan Simayak's Mask Of Zorro



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By