Lethbridge & District Kennel Club
Friday, November 16, 2018 - Show #2



Related Results

Obedience

Saturday, November 17 (Obedience Trial 1)
Sunday, November 18 (Obedience Trial 2)

Rally Obedience

Saturday, November 17 (Rally Trial 1)
Sunday, November 18 (Rally Trial 2)



Results courtesy of:

-- Terrina Maciborski --
BIS MBPIS GCH Ghostpine's DiamondOfHope
"Remi"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
Photo Jolie Janssen


Best In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Kerry Blue Terrier  
GCh Krisma's Xman First Class
Points: 171 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Lee Anne Bateman
Poodle (Standard)  
Ch Crystalton Tees Chikoda NCIS
Points: 147
Best Puppy In Show
Judge: Lee Anne Bateman
German Shepherd Dog  
Ch Lacomtesse Vampire Slayer








Group 1 - Wendy Hamilton-Petkau Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bianca's BrazosRiver Sedona
  Pointer (German Short-Haired)   36
Group 2nd   
GCh Tricklecreek Friend Of Mine
  Spaniel (Clumber)   31
Group 3rd   Ch Ramblewood All The Right Moves   Spaniel (English Springer)   30
Group 4th   
GCh Finnibone's Veni Vedi Vici
  Spaniel (Irish Water)   29
BPIG    Koping Man Enough To Wear Pink   Weimaraner   N/A
Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GChEx Bianca's BrazosRiver Sedona

Best Of Opposite Sex
Peregrine's Semper Fidelis

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Peregrine's Semper Fidelis

Best Puppy In Breed
GCh Firepoint Flyxtheseatofurpants

Select Bitch
GCh Firepoint Flyxtheseatofurpants


Winners Dog: (1-1-0-3)
Peregrine's Semper Fidelis


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Localuna's Viva La Revolution

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Blazingstar Calliope

Best Of Opposite Sex
Blazingstar Bernoulli

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Blazingstar Calliope

Select Bitch
Ch Blazingstar Black Inca


Winners Dog: (1-2-0-1)
Blazingstar Bernoulli


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Blazingstar Calliope

Reserve Winners Bitch
Blazingstar Aerodynamic

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Coppermoon Jitterbug

Best Of Opposite Sex
Coppermoon Hop On Pop

Best Puppy In Breed
Coppermoon Hop On Pop


Winners Dog: (1-0-0-2)
Coppermoon Hop On Pop


Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 6 pts (4-3-0-0)
Shadesi's Noise Maker

Best Of Opposite Sex
Eagertrieve Paevalley Gumdrop

Best Of Winners: (4-3-0-0)
Shadesi's Noise Maker

Best Puppy In Breed
Shadesi's Noise Maker


Winners Dog: (4-3-0-0)
Shadesi's Noise Maker

Reserve Winners Dog
Danikk Memento


Winners Bitch: (4-3-0-0)
Eagertrieve Paevalley Gumdrop

Reserve Winners Bitch
Labralaynes Shanghai Noon

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Littlebay's Hufflepuff

Best Of Opposite Sex
Quenched And Forged Of Great Pleasure

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tollwest Peanutbutter Jellytime


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tollwest Peanutbutter Jellytime

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sevenoaks Earth Wind And Rain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sevenoaks Earth Wind And Rain


Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rhuzara's Blown Away



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Neumannsown Amigo Mustang Saly

Best Of Opposite Sex
Amigo Ben Watch Me Go

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Neumannsown Amigo Mustang Saly

Best Puppy In Breed
Amigo Ben Watch Me Go

Select Bitch
Ch Amigo's Spot On Miss Annie


Winners Dog: (1-2-0-1)
Amigo Ben Watch Me Go


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Neumannsown Amigo Mustang Saly

Reserve Winners Bitch
Amigo's Busting Loose Allie

Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tricklecreek Friend Of Mine



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestone Summer At Tricaliber



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ramblewood All The Right Moves



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Finnibone's Veni Vedi Vici



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Gameon Bergen Nite To Remember

Select Bitch
Ch Innovations Georgia On My Mind



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Koping Man Enough To Wear Pink

Best Of Opposite Sex
GChEx Koping Win'Weim Pink Flamingo

Best Puppy In Breed
Koping Man Enough To Wear Pink


Winners Dog: (1-0-0-1)
Koping Man Enough To Wear Pink






Group 2 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Matsutakes This Moment In Time
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   11
Group 2nd   
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz
  Otterhound   10
Group 3rd   
GCh Brushwood Meant To Be
  Whippet   9
Group 4th   
Chilcotin's Moonlight Harvest
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   8
BPIG   
Chilcotin's Moonlight Harvest
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shecaras Phenomenal

Best Of Opposite Sex
Lake Park Nemo

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shecaras Phenomenal


Winners Dog: (1-2-0-0)
Lake Park Nemo


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shecaras Phenomenal

Reserve Winners Bitch
Shecaras Ideal Cecile

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Teckelwood Rae's Casper ML

Best Of Opposite Sex
Ch RHK Sillys Cinder Ella

Best Puppy In Breed
RHK Mochas Melody In Stripes



Winners Bitch: (0-1-1-1)
RHK Mochas Melody In Stripes

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chilcotin's Moonlight Harvest

Best Puppy In Breed
Chilcotin's Moonlight Harvest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chilcotin's Moonlight Harvest

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Matsutakes This Moment In Time



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji

Select Dog
Ch Spiritsound Bdmoonrzn Rimouski



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Avitar's Sweet Sounding Jazz



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Brushwood Meant To Be







Group 3 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   36
Group 2nd   
GCh Nanook's Alberta Clipper
  Siberian Husky   29
Group 3rd   
GCh Newalba's Fhuil Tha Ladir
  Bullmastiff   23
Group 4th   
GCh Skeenawhip Sophistication
  Great Pyrenees   20
BPIG    Nanook's Footprints On Fire   Siberian Husky   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Alpenspirit Sweet Charlee Brown



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer

Best Of Opposite Sex
GCh Tybrushe's Deja Vu

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Tybrushe's Certainly I Can

Best Puppy In Breed
Tybrushe's Certainly I Can


Winners Dog: (2-3-1-1)
Tybrushe's Certainly I Can

Reserve Winners Dog
Samson's Crooked Halo


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Breakout's I've Got A Purpose

Reserve Winners Bitch
Samson's Fire In The Sky

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Newalba's Fhuil Tha Ladir

Best Of Opposite Sex
Sycalcade's Missy May Day



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sycalcade's Missy May Day

Reserve Winners Bitch
Sycalcade's Wings Of Electra

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Cassius de Akido San

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Chillin On The Moon

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Sharinway's Day Of Reckoning

Best Puppy In Breed
Sharinway's Day Of Reckoning


Winners Dog: (2-1-1-1)
Sharinway's Day Of Reckoning

Reserve Winners Dog
Sensei Val Di Taro


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Willowcreeks Midnight Special

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (2-1-1-3)
GCh Cilka's Resurrect The Architect

Best Of Opposite Sex
GCh Libertesse Scouts Honour

Best Of Winners: (2-1-1-3)
Darkhorse's Wolfn' Down The Pie

Best Puppy In Breed
Darkhorse's Wolfn' Down The Pie

Select Bitch
GCh Darkhorse's U Can Cancel The Pie


Winners Dog: (2-1-1-3)
Darkhorse's Wolfn' Down The Pie

Reserve Winners Dog
Jonniedane Blk Withtwo Sugars

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skeenawhip Sophistication



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Lizona Unforgettable King Cole


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lizona's Austin Powers Groovy


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Eternalfire's 'El Presidente

Best Of Opposite Sex
Wathaman's Dare To Soar

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Wathaman's Catch A Pendragon

Best Puppy In Breed
Wathaman's Catch A Pendragon


Winners Dog: (2-1-1-0)
Wathaman's Catch A Pendragon

Reserve Winners Dog
Eternalfire's Stay Gold Ponyboy


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Wathaman's Dare To Soar

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hartstone's Dreams Of Everest

Best Puppy In Breed
Hartstone's Dreams Of Everest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hartstone's Dreams Of Everest

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GCh Nanook's Alberta Clipper

Best Of Opposite Sex
Nanook's Footprints On Fire

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Nanook's Footprints On Fire

Best Puppy In Breed
Nanook's Footprints On Fire


Winners Dog: (1-4-1-0)
Wintereclips Little Mister


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Nanook's Footprints On Fire

Reserve Winners Bitch
Nightshade Star Of The Galaxy





Group 4 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   23
Group 2nd   
GChEx Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   20
Group 3rd   
GCh Ghostpine's DiamondOfHope
  Staffordshire Bull Terrier   19
Group 4th   
Ch Blackrystal Rhinestone Cowgirl
  Manchester Terrier   15
BPIG   
Ch Keepsake Tyrone SurfnPipeline
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bo Jangles vom Hause Manhartsberg



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ganymede's Holy Grail

Best Puppy In Breed
Ganymede's Holy Grail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ganymede's Holy Grail


Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tarahill's Celtic Fire

Best Puppy In Breed
Tarahill's Celtic Fire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tarahill's Celtic Fire


Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keriland's Check Your Six



Judge: Wendy Hamilton-Petkau

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class

Best Of Opposite Sex
Krisma's Eyes On You

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Krisma's Eyes On You

Best Puppy In Breed
Dinnyesvarosi Underground Star


Winners Dog: (1-1-1-0)
Dinnyesvarosi Underground Star


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Krisma's Eyes On You

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Blackrystal Rhinestone Cowgirl



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dralion's Lead On McDuff



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dralion's Lead On McDuff

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Beinnein's Beyond The Blue


Winners Dog: (2-0-1-0)
Beinnein's Charles In Charge

Reserve Winners Dog
Greatbear Kodiak Wee Ben


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Avalonis Total Eclipse Of The Heart



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Avalonis Total Eclipse Of The Heart

Reserve Winners Bitch
Saore Non Solo Moda

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Keepsake's Flirt In A Skirt

Best Of Opposite Sex
Tyrone's Winterfell

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Tyrone In The Naaame Of Love

Best Puppy In Breed
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Select Bitch
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline


Winners Dog: (2-1-0-2)
Tyrone's Winterfell

Reserve Winners Dog
Holweit's Perfect Storm


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Tyrone In The Naaame Of Love

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope

Best Of Opposite Sex
GCh Wimaru's Final Chance

Select Bitch
Ch Red Rocks Tequila Sunrise



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling







Group 5 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit
  Havanese   13
Group 2nd   
GCh Diabolbric's Rumour Of War
  Pug   12
Group 3rd   
GCh Marron's Seinfeld
  Papillon   9
Group 4th   
GCh Mingchen Thandie's Skye High
  Cavalier King Charles Spaniel   7
BPIG    Coco's Livin The Dream Sassy   Chihuahua (Short Coat)   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mingchen Thandie's Skye High



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dafawn's Dragon Slayer

Best Puppy In Breed
Dafawn's Dragon Slayer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dafawn's Dragon Slayer


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Coco's Livin The Dream Sassy

Best Puppy In Breed
Coco's Livin The Dream Sassy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Coco's Livin The Dream Sassy

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Janterra Leith's Shooting Star

Best Of Opposite Sex
GCh Zen's Shake It Up



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Marron's Seinfeld

Best Of Opposite Sex
Ch Vega Valifyre Calamity Jane Guns N Roses



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pompushar IL Korn Vinnie Puh

Best Of Opposite Sex
Sunvalleypoms Sweetie Pie

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pompushar IL Korn Vinnie Puh


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pompushar IL Korn Vinnie Puh


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sunvalleypoms Sweetie Pie

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Templecity's Thank Me Later

Best Puppy In Breed
Templecity's Thank Me Later


Winners Dog: (1-0-0-0)
Templecity's Thank Me Later


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Diabolbric's Rumour Of War

Best Puppy In Breed
Eleki Xoe's Superbowl Titan


Winners Dog: (2-0-1-0)
Eleki Xoe's Superbowl Titan

Reserve Winners Dog
Pekeapug's Jedi Master






Group 6 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   16
Group 2nd   
Ch Sunside Absolutely Fabulous
  Shih Tzu   11
Group 3rd   
GChEx Luvit Dalnavert A Movado Sportivo
  Bichon Frise   10
Group 4th   Ch Mrang Belcourt Communicate   Poodle (Miniature)   9
BPIG   Ch Mrang Belcourt Communicate   Poodle (Miniature)   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Luvit Dalnavert A Movado Sportivo



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gumby's Cruzin To Arruga

Best Puppy In Breed
Gumby's Cruzin To Arruga



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gumby's Cruzin To Arruga

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nyan Chow's Time Works Wonders



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Bonden's Red Ferrari

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Petticoat Junction

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Showtyme's I Am The Man Of Steel


Winners Dog: (1-2-1-0)
Showtyme's I Am The Man Of Steel


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Admiraal's Petticoat Junction

Reserve Winners Bitch
Admiraal My Wickedwicked Heart

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Apsolutely Get In The Game



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mrang Belcourt Communicate

Best Puppy In Breed
GCh Mrang Belcourt Communicate



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch Seransil Calypso Queen

Best Puppy In Breed
Ch Seransil Calypso Queen



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Seransil Conbrio Promise Me

Reserve Winners Bitch
Seransil Temple City Eng Cream

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Timberfoxs Mystic Falls Sunojo

Select Bitch
Ch D.C. Kin's Kita Kaze



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sunside Absolutely Fabulous





Group 7 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   30
Group 2nd   
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road
  Finnish Lapphund   29
Group 3rd   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   28
Group 4th   
GCh Zesta Callisto
  Shetland Sheepdog   22
BPIG   
Ch Lacomtesse Vampire Slayer
  German Shepherd Dog   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Lk Michigan's Oh It's Happening

Best Of Opposite Sex
Ch Casselcreek East Coast Swing

Best Puppy In Breed
Lk Michigan's Oh It's Happening


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lk Michigan's Oh It's Happening


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Shaggylane Glowing Princess



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks

Best Puppy In Breed
Picardiers Opportunity Knocks


Winners Dog: (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Davenloch's Night Moves

Best Of Opposite Sex
Ch Davenloch Cardoness Versailles

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Davenloch's Night Moves

Best Puppy In Breed
Davenloch's Night Moves


Winners Dog: (2-1-0-1)
Davenloch's Night Moves

Reserve Winners Dog
Prairiemist Bodacious


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Davenloch's En Route

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tamaron's Leather 'N Lace



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tamaron's Leather 'N Lace

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarok Starfyre Thunder Road



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Lacomtesse Vampire Slayer

Best Puppy In Breed
Lacomtesse Vampire Slayer

Select Bitch
GCh Snowycreek's Galileo Galassia


Winners Dog: (1-2-0-3)
Lacomtesse Vampire Slayer


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Snowycreek's Illicit Interlude

Reserve Winners Bitch
Snowycreek's Light Up My Life

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Kyon's Leker Gjemsel

Best Of Opposite Sex
Kyon's Fredens Prins

Best Puppy In Breed
Kyon's Fredens Prins


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kyon's Fredens Prins


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh SilverSpar 1Singular Sensation

Select Bitch
GCh Silverspar's 1 Jyn On The Rocks



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 8 pts (2-5-1-1)
GCh Zesta Callisto

Best Of Opposite Sex
Ch Leith Kelticshoman Prairiemist

Best Of Winners: (2-5-1-1)
Shadland On Cloud Nine

Best Puppy In Breed
Shadland On Cloud Nine


Winners Dog: (2-5-1-1)
Shadland On Cloud Nine

Reserve Winners Dog
Surona's Let's Dance


Winners Bitch: (2-5-1-1)
Prairiemist Solarus Lyra

Reserve Winners Bitch
Dynstar Leontyne

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Best Puppy In Breed
Quanda Over A Mile To Khaskova



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quanda Over A Mile To Khaskova

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By