BIS MRBIS MBISS MBPIS MBPISS GCH Zesta Callisto am pts pts
Shetland Sheepdog
(Click on breed to view standings)

Call Name: Cian - (Female)
Owner: Laura Thompson & Jenn de Boer
Breeder: Laura Thompson Jenn de Boer M Trimmer
Conformation Handler: Trina Neil & Connie Krohn
Website: http://www.zestashelties.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 5 5 5 5 5
All Breed Ranking: 32 31 30 28 29

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
2 5 23 11 10 11   0 1 1 0 5   2679
Win Record - 2019
Show Date
Caledon Kennel Association December 13 to December 15, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Stewart Dankner 7 (2-4-1-1)
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 7 (2-4-1-1)
  Group 1st   Raymond Lariviere 26

Show Date
Regina Kennel & Obedience Club December 05 to December 08, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 7
Saturday Best Of Breed   Barbara Heal 6
  Group 2nd   Barbara Heal 36
Friday Best Of Breed   Juan Miranda Saucedo 7

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 22 to November 24, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Tim Thomas N/A
Friday Best Of Breed   Fred Bassett 6 (2-4-0-1)

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 15 to November 17, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Select Bitch   Carmen Haller N/A
  Best Of Breed   Shirley Hubenig 6 (2-2-1-2)

Show Date
Manitoba Working & Herding Association November 09 to November 09, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Judith A. Brown 5

Show Date
Wheat City Kennel Club November 08 to November 11, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Judith Taylor 3
  Group 3rd   Judith Taylor 26
  Best Of Breed   Wayne Thompson 2
  Group 4th   Wayne Thompson 25
Sunday Best Of Breed   Terry Carter 3
Saturday Group 2nd   Manuel Queijeiro 35
  Best Of Breed   Manuel Queijeiro 5
Friday Reserve Best In Show   Edgar Bajona 143
  Best Of Breed   Anik Primeau 3
  Group 1st   Edgar Bajona 32
  Group 2nd   Anik Primeau 35
  Best Of Breed   Edgar Bajona 2

Show Date
Battle River Canine Association October 25 to October 27, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Judith Byrne N/A
Saturday Select Bitch   William Byrne N/A
Friday Select Bitch   Javinder Singh Pawar N/A

Show Date
Red Deer & District Kennel Club October 11 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Eric Liebes N/A
Sunday Group 1st   Kathrine Grant 66
  Best Of Breed   Kathrine Grant 15 (6-6-3-1)
Saturday Select Bitch   Hans van den Berg N/A
Friday Best Of Breed   Arthur Fry 11 (5-4-2-1)
  Group 4th   Arthur Fry 41

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 26 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Claudio Rossi 32
  Best Of Breed   Claudio Rossi 4 (1-2-1-1)
Saturday Group 1st   Anthony Kelly 35
  Best Of Breed   Anthony Kelly 4 (1-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Weng Woh Chan 4 (1-2-1-1)
  Group 1st   Weng Woh Chan 30
Thursday Group 3rd   Dianne Ivey 9
  Best Of Breed   Dianne Ivey 2 (0-1-1-1)

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 13 to September 16, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Karen Day 11 (2-5-3-2)
  Group 1st   Karen Day 28
Sunday Best Of Breed   Grant Townsend 11 (2-6-3-1)
  Group 3rd   Grant Townsend 24
Saturday Select Bitch   Joe Purkhiser (Col) N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Murrel Purkhiser N/A

Show Date
Saskatoon Kennel & Obedience Club August 30 to September 02, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sylvia Barkey 9 (2-2-1-5)
  Group 2nd   Sylvia Barkey 24 (2-2-1-5)
Sunday Best In Show   Stephen Dainard 165 *
  Group 1st   Stephen Dainard 27
  Best Of Breed   Stephen Dainard 9 (3-2-1-5)

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 23 to August 25, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Richard Paquette N/A
Saturday Best Of Breed   Richard Paquette 6 (0-4-1-2)
  Group 3rd   Robert Rowbotham 15
Friday Best Of Opposite Sex   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Opposite Sex   Lynda Saranchuk N/A

Show Date
Manitoba Working & Herding Association August 18 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Tony Monk 45
  Best Of Breed   Tony Monk 12

Show Date
Winnipeg Area Shetland Sheepdog Association August 16 to August 17, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Irene Latchford 18

Show Date
Manitoba Canine Association August 15 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Peter Machen 6 (0-3-2-2)
  Group 2nd   Peter Machen 23
Saturday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 13 (1-6-3-4)
  Group 3rd   Joy Lynne Huntley 26
Friday Group 4th   Margaret Jones 32
  Best Of Breed   Margaret Jones 11 (2-6-2-2)
Thursday Group 3rd   Patricia Taylor 20
  Best Of Breed   Patricia Taylor 12 (1-8-2-2)

Show Date
Edmonton Kennel Club August 08 to August 11, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Harold Pybus N/A
Saturday Reserve Best In Show   Raymond Lariviere 185 (3-5-4-1)
  Group 1st   Raymond Lariviere 44
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 12 (3-5-4-1)
Friday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 13 (4-5-4-1)
  Group 2nd   Sue-Ellyn Rempel 40
Thursday Best Of Breed   John Rowton 12 (4-5-3-1)
  Group 2nd   John Rowton 46

Show Date
Canadian Shetland Sheepdog Association [Regional] August 04 to August 04, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Brian Reid N/A

Show Date
Alberta Kennel Club August 02 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sandy Alexander 16 (4-9-2-2)
  Group 4th   Sandy Alexander 47
Saturday Best Of Opposite Sex   Garry Newton N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Michael Yates N/A

Show Date
Medicine Hat Kennel Club July 19 to July 21, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Patricia Hastings 136 (2-3-1-1)
  Group 1st   Patricia Hastings 18
  Best Of Breed   Patricia Hastings 6 (2-3-1-1)
Saturday Group 4th   Rick Fehler 10
  Best Of Breed   Rick Fehler 6 (2-3-1-1)
Friday Group 2nd   Margaret Moran McQuinn 17
  Best Of Breed   Margaret Moran McQuinn 6 (2-3-1-1)
  Group 1st   Nancy Popovich 16
  Best Of Breed   Nancy Popovich 6 (2-3-1-1)

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 11 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Charles Olvis 8 (3-3-2-1)
  Group 3rd   Charles Olvis 34
Saturday Best Of Opposite Sex   Kim Ramey-Leblanc N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Tempest Deptuch N/A
Thursday Best Of Opposite Sex   Honey Glendinning N/A

Show Date
Rocky Mountain Working Herding Club of Alberta July 11 to July 12, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Sharon Redmer 10
  Group 3rd   Sharon Redmer 40

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 05 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Jean-Louis Blais N/A
Saturday Group 3rd   Susan Quesnel 31
  Best Of Breed   Susan Quesnel 4 (0-1-3-1)
Friday Group 1st   Terry Carter 59
  Best Of Breed   Terry Carter 8 (1-3-4-1)

Show Date
Portage Kennel Club June 29 to July 01, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 11 (2-5-1-4)
  Group 1st   Mark Houston-McMillan 27 (2-5-1-4)
Sunday Group 4th   Guy Jeavons 25 (2-6-3-4)
  Best Of Breed   Guy Jeavons 14 (2-6-3-4)
Saturday Best Of Breed   Wolfgang Schnitzer 7 (1-4-2-1)

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Steeves 1 (0-0-1-1)
  Group 4th   Thomas Alexander 9
  Group 4th   Lee Steeves 11
  Best Of Breed   Thomas Alexander 1 (0-0-1-1)
Saturday Best Of Breed   Rita Walker 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   Rita Walker 18
  Best Of Breed   Bruce Fraser 1 (0-0-1-1)
Friday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 1 (0-0-1-1)

Show Date
Prairie Canine Academy June 14 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Karen Day 37 (1-5-1-1)
  Best Of Breed   Karen Day 7 (1-5-1-1)
  Group 4th   Ainslie Mills 24 (1-5-1-1)
  Best Of Breed   Ainslie Mills 7 (1-5-1-1)
Saturday Reserve Best In Show   Cheryl Myers-Egerton 108 (2-4-1-1)
  Group 1st   Cheryl Myers-Egerton 32 (1-4-1-1)
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 6 (1-4-1-1)
  Group 2nd   Barbara Heal 33 (1-3-1-1)
  Best Of Breed   Barbara Heal 5 (1-3-1-1)
Friday Best In Show   Michelle Scott 155 *
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 6 (1-5-0-1)
  Best Of Breed   Michelle Scott 6 (1-4-1-1)
  Group 1st   Michelle Scott 36 (1-4-1-1)
  Group 4th   Richard Lopaschuk 24 (1-5-0-1)

Show Date
Kenora & District Dog Club June 07 to June 09, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Charles Bett 2
  Group 1st   Charles Bett 19
Saturday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 4
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 4
  Group 2nd   Lee Anne Bateman 12
Friday Group 1st   Nancy Popovich 20
  Best Of Breed   Nancy Popovich 3

Show Date
Northern Alberta Canine Association May 31 to June 03, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Kim Meredith-Cavanna 23 (5-9-6-4)
Friday Best Of Breed   Barbara Arndt 23 (6-9-5-4)
  Group 1st   Barbara Arndt 80

Show Date
Fort Garry Kennel Club May 24 to May 26, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Heather Langfeld 7
  Group 4th   Heather Langfeld 16

Show Date
Regina Kennel & Obedience Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Kristen Francis 6
  Best Of Breed   Jack Ireland 5
  Group 1st   Jack Ireland 34
Sunday Group 1st   Edgar Bajona 35
  Best Of Breed   Edgar Bajona 8
Saturday Reserve Best In Show   Terry Carter 125
  Group 1st   Terry Carter 37
  Best Of Breed   Terry Carter 8

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 10 to May 13, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Avery Gaudin N/A

Show Date
Hub City Kennel & Obedience Club May 03 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Select Bitch   Janet Buchanan N/A
Friday Select Bitch   Peggy Beisel-McIlwaine N/A

Show Date
Saskatoon Area Shetland Sheepdog Association May 03 to May 03, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Select Bitch   Nancy Tibben N/A

Show Date
Renaissance Dog Association April 20 to April 22, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 12
  Group 3rd   Darle Heck 41

Show Date
Shetland Sheepdog Club Of BC April 19 to April 20, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Brian Reid 21

Show Date
Auld Lang Syne Dog Association April 18 to April 19, 2019
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Charles Olvis 9

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Jocelyne Gagne N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Del Richards N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Robert Dawson N/A

Show Date
Battle River Canine Association March 22 to March 24, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Francesco Cochetti N/A
Friday Best Of Breed   Judi Elford 18 (8-7-2-2)
  Group 1st   Judi Elford 73

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club March 08 to March 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Irene Latchford N/A
  Select Bitch   Mike Jackman N/A
Saturday Select Bitch   Geraldine Taylor N/A
Friday Select Bitch   Wendy Maisey N/A
  Best Of Opposite Sex   Brenton Wright N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 22 to February 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Stanley Shen 9
  Group 3rd   Stanley Shen 20

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 5 8 15 19
Group Ranking: 42 65 84 99
All Breed Ranking: 282 332 426 566 622

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 0 1 5   1 0 0 0 2   380
Win Record - 2018
Show Date
Regina Kennel & Obedience Club December 07 to December 09, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 10
Saturday Best Of Breed   Cesar Gutierrez Perez 10
  Group 4th   Cesar Gutierrez Perez 25
  Best Of Breed   David Denis 11
Friday Best Of Breed   Linda Buckley 10
  Group 4th   Linda Buckley 39

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Select Bitch   Bruce Fraser N/A
  Select Bitch   Margaret Moran McQuinn N/A
Friday Best Of Breed   Sulie Greendale-Paveza 17 (5-8-2-3)
  Best Of Opposite Sex   Doug Gaudin N/A

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 16 to November 18, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Karsten Kaemling 13 (3-7-3-1)
Saturday Best Of Breed   Linda Kraft 13 (3-8-2-1)
Friday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 8 (2-5-1-1)
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 7 (2-4-1-1)
  Group 4th   Lee Anne Bateman 22
  Group 4th   Richard Lopaschuk 23 (2-4-1-1)

Show Date
Battle River Canine Association October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   James Frederiksen 65 (2-7-4-5)
  Best Of Breed   James Frederiksen 17 (2-7-4-5)
Friday Best Of Opposite Sex   Ekarat Sangkunakup N/A

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 07 to September 10, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   James Reynolds N/A
Friday Best Of Breed   Mel Saranchuk 10 (2-4-1-4)
  Group 4th   Mel Saranchuk 26

Show Date
Shetland Sheepdog Fanciers Club, Edmonton August 11 to August 11, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Cathi Gorman 16

Show Date
Edmonton Kennel Club August 09 to August 12, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 13 (2-6-2-4)
Saturday Group 3rd   Robert Whitney 31
  Best Of Breed   Robert Whitney 13 (2-6-2-4)
Thursday Best Of Breed   Thora Brown 11 (1-4-2-5)

Show Date
Canadian Shetland Sheepdog Association [Regional] August 05 to August 05, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Denise Cornelssen N/A

Show Date
Rocky Mountain Working Herding Club of Alberta July 12 to July 13, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Aramis (Joy) Lim 20
  Group 1st   Aramis (Joy) Lim 45
  Best In Multi Breed Specialty   Aramis (Joy) Lim N/A

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 16 16 12 11 10
Group Ranking: 74 73 67 63 58
All Breed Ranking: 522 515 485 457 414

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 1 5 3 4 7   0 0 0 0 0   174
Win Record - 2017
Show Date
Vernon & District Kennel Club July 07 to July 09, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Show   Nancy Popovich N/A
  BPIG   Davor Javor N/A
  Best Of Breed   Davor Javor 8
  Group 4th   Davor Javor 15

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 23 to June 25, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Joan Beech N/A
  Best Of Breed   Joan Beech 0
  Group 4th   Joan Beech 5
  Best Of Breed   Melvin Beech 0
  BPIG   Melvin Beech N/A
  Group 4th   Melvin Beech 4
Saturday Best Puppy In Show   Michelle Scott N/A
  Group 1st   Michelle Scott 10
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 0
  Best Of Breed   Michelle Scott 0
  BPIG   Karsten Kaemling N/A
  Group 3rd   Karsten Kaemling 8
  BPIG   Michelle Scott N/A
Friday BPIG   Lee Anne Bateman N/A
  Group 4th   Lee Anne Bateman 3
  BPIG   Nancy Popovich N/A
  Group 4th   Nancy Popovich 4
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
  Best Of Breed   Nancy Popovich 0

Show Date
Kenora & District Dog Club June 16 to June 18, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Bart Miller 6
  BPIG   Bart Miller N/A
  Group 1st   Bart Miller 21
Friday Best Of Breed   William Byrne 6
  BPIG   William Byrne N/A
  Group 1st   William Byrne 19

Show Date
Yukon Kennel Club June 09 to June 11, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Denise Cornelssen N/A
  Best Puppy In Show   Denise Cornelssen N/A
  BPIG   Yvonne Savard N/A
  Group 2nd   Yvonne Savard 7
  Best Of Breed   Yvonne Savard 0
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 1
  BPIG   Denise Cornelssen N/A
  Group 1st   Denise Cornelssen 8
Saturday BPIG   Charles Bett N/A
  Group 3rd   Charles Bett 3
  Best Of Breed   Letitia Bett 1
  Best Of Breed   Charles Bett 1
  BPIG   Letitia Bett N/A
  Group 2nd   Letitia Bett 3
Friday BPIG   Peter Machen N/A
  Group 2nd   Peter Machen 8
  BPIG   Honey Glendinning N/A
  Group 1st   Honey Glendinning 8
  Best Of Breed   Peter Machen 1
  Best Of Breed   Honey Glendinning 1

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 02 to June 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Sharon Redmer N/A

Show Date
Fort St. John & District Kennel Club May 20 to May 22, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   Donna Conod 10
  Best Of Breed   Donna Conod 6
  BPIG   Fred Dewsbury N/A
  BPIG   Donna Conod N/A
Sunday BPIG   Michael Lanctot N/A
  Group 4th   Michael Lanctot 12
  Best Of Breed   Michael Lanctot 7
  BPIG   Patricia Lanctot N/A
Saturday BPIG   Walter Pinsker N/A
  Group 3rd   Walter Pinsker 13
  Best Of Breed   Walter Pinsker 7
  BPIG   Gail Forsythe (Dr) N/A
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 7
  Group 3rd   Gail Forsythe (Dr) 13

Show Date
Lakes District Kennel Club May 06 to May 07, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Michelle Scott N/A
Saturday Best Puppy In Show   Darle Heck N/A
  BPIG   Darle Heck N/A
  BPIG   Lee Anne Bateman N/A

Show Date
Renaissance Dog Association April 15 to April 17, 2017
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   Jack Kilgour N/A
Sunday Best Puppy In Show   Robert Smith (Dr) N/A
  BPIG   Rosemary Shoreman N/A
Saturday BPIG   Michael Shoreman N/A

Show Date
Shetland Sheepdog Club Of BC April 14 to April 15, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Karsten Kaemling N/A
  Best Of Opposite Sex   Karsten Kaemling N/A

Show Date
Battle River Canine Association March 24 to March 26, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Show   Raymundo Lo N/A
  BPIG   Raymundo Lo N/A

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club March 03 to March 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best Puppy In Show   Karsten Kaemling N/A
  BPIG   Karsten Kaemling N/A
Friday BPIG   Margaret Jones N/A

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2016
Show Date
Canadian Shetland Sheepdog Association October 24 to October 26, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday Runner Up In Juvenile Sweepstakes   Colleen Andrus N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By