GCh Benjiro Etsuko Destini Gift
Shiba Inu
(Click on breed to view standings)

Call Name: Benji - (Male)
Owner: Veronique Dube
Breeder:
Conformation Handler: Emily Burdon
Website: https://m.facebook.com/TsukiShibas/


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 10 9 8 6 8
All Breed Ranking: 78 68 70 59 92

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 15 16 9 13   0 0 0 0 1   931
Win Record - 2019
Show Date
Shiba Inu Canada [National] August 04 to August 04, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Vicki Abbot N/A

Show Date
Shiba Inu Canada [Regional] August 02 to August 02, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Carlos Quinones 23

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 26 to July 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Edgar Bajona 5
  Best Of Breed   Edgar Bajona 3 (0-1-1-2)
Saturday Group 4th   Len Harfield 3
  Best Of Breed   Len Harfield 2 (0-2-1-0)
Friday Group 2nd   Alejandro Rojas Sanchez 11
  Group 2nd   Leyda Perez 11
  Best Of Breed   Alejandro Rojas Sanchez 3 (0-3-1-0)
  Best Of Breed   Leyda Perez 3 (0-3-1-0)

Show Date
Kars Dog Club July 19 to July 22, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Graham Kerr 17
  Best Of Breed   Graham Kerr 2 (0-2-1-0)
Sunday Group 2nd   Joy Hodgkinson 16
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 2 (0-2-1-0)
Saturday Group 4th   Janelle Robbins 15
  Best Of Breed   Janelle Robbins 2 (0-2-1-0)
Friday Group 2nd   Jose Antonio Molina Ortiz 17
  Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz 2 (0-2-1-0)

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 11 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Tempest Deptuch 0
Saturday Group 2nd   Honey Glendinning 40
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
Friday Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 0
Thursday Best Of Breed   Charles Olvis 0

Show Date
Kawartha Kennel Club July 06 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Patricia Taylor 8 (0-0-1-0)
  Group 3rd   Thomas Alexander 8
  Best Of Breed   Patricia Taylor 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
Saturday Group 4th   Joe Lobb 7
  Best Of Breed   Joe Lobb 0
  Best Of Breed   Janet Lobb 0

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 04 to July 05, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Group 3rd   Doug Gaudin 11
  Best Of Breed   Mike Jackman 0
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0
Thursday Group 2nd   Avery Gaudin 10
  Group 4th   Sandra Anderson 6
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0
  Best Of Breed   Sandra Anderson 0

Show Date
Association Canine de la Mauricie June 28 to June 30, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Cheryl Paterson 23
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 4
Saturday Group 2nd   Jacqueline Rusby 21
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 4
Friday Group 1st   Ron Mahon 18
  Best Of Breed   Ron Mahon 4

Show Date
St. Francis Kennel & Obedience Club June 13 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Ted Fahlgren 15
  Best Of Breed   Ted Fahlgren 0
Saturday Group 4th   Andrea Robins 11
  Best Of Breed   Andrea Robins 0
Friday Group 3rd   Kristen Francis 18
  Best Of Breed   Kristen Francis 0
Thursday Group 2nd   Brian Taylor 25
  Best Of Breed   Brian Taylor 0

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   David Strachan 19
  Best Of Breed   David Strachan 0
Sunday Best Of Breed   Michael Canalizo 0
Saturday Best Of Breed   Jeffery Bazell 0
Friday Best Of Breed   George Kostopoulos 0

Show Date
Northern Alberta Canine Association May 31 to June 03, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Glen Stark 30
  Best Of Breed   Glen Stark 0
Sunday Best Of Opposite Sex   Kim Meredith-Cavanna N/A
Saturday Best Of Breed   Ricardo Saldana 4 (1-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Barbara Heal 3 (1-1-1-1)

Show Date
Ottawa Kennel Club May 24 to May 26, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 14
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 0
Saturday Group 1st   Fred Dewsbury 21
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 0
Friday Group 1st   Mel Saranchuk 19
  Group 1st   Lynda Saranchuk 20
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 0
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Kim Ramey-Leblanc 22
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 0

Show Date
Hochelaga Kennel Club May 17 to May 19, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Judith Taylor 26 (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Judith Taylor 1 (1-0-1-0)
Saturday Group 1st   Wendy Anderson 25
  Best Of Breed   Wendy Anderson 1 (1-0-1-0)
Friday Group 1st   William Byrne 15
  Group 1st   Lucie Paradis 15
  Best Of Breed   William Byrne 0
  Best Of Breed   Lucie Paradis 0

Show Date
Arnprior Canine Association May 10 to May 12, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Patricia Nemirovsky de Alsina 0
Saturday Group 4th   Patricia Lanctot 14
  Group 2nd   Michael Lanctot 20
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 1 (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Michael Lanctot 1 (1-0-1-0)
Friday Group 3rd   Michelle Scott 24
  Group 1st   Carmen Haller 29
  Best Of Breed   Michelle Scott 0
  Best Of Breed   Carmen Haller 0

Show Date
Association Canine Charlevoisienne May 04 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Barbara Heal 21
  Best Of Breed   Barbara Heal 3
Saturday Group 2nd   Roger Hartinger 20
  Group 2nd   Davor Javor 19
  Best Of Breed   Roger Hartinger 3
  Best Of Breed   Davor Javor 2

Show Date
Kent Kennel Klub April 12 to April 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Chakkapan Chantarasmee 23
  Group 1st   Ole Nielsen 25
  Best Of Breed   Chakkapan Chantarasmee 0
  Best Of Breed   Ole Nielsen 0
Saturday Group 1st   Judith Taylor 18
  Group 1st   Raymond Yurick 21
  Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Best Of Breed   Raymond Yurick 0
Friday Group 4th   Darle Heck 11
  Group 4th   Phred Wong 11
  Best Of Breed   Darle Heck 0
  Best Of Breed   Phred Wong 0

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Branislav Rajic 8
  Group 4th   Igor Selimovic 6
  Best Of Breed   Branislav Rajic 0
  Best Of Breed   Igor Selimovic 0
Saturday Group 4th   Wendy Anderson 3
  Best Of Breed   Wendy Anderson 0
Friday Group 4th   Wendy Schira 3
  Best Of Breed   Wendy Schira 0
  Best Of Breed   Lee Steeves 0

Show Date
Wildwood Kennel Club February 07 to February 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Carlos Navarro Seemann 28
  Best Of Breed   Carlos Navarro Seemann 0
Saturday Group 2nd   Sue-Ellyn Rempel 26
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
Friday Group 2nd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 29
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 0
Thursday Best Of Breed   Robert Rowbotham 0

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 2 2 3 3 4
Group Ranking: 23 22 42 42 105
All Breed Ranking: 229 223 350 347 941

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 3 6 4 5   0 1 0 0 2   470
Win Record - 2018
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Karen Day 0
Friday Best Of Breed   Wendy Maisey 0
Thursday Best Of Breed   Lee Steeves 0

Show Date
Caledon Kennel Association November 30 to December 02, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Paquette 0
Saturday Select Dog   Timothy Catterson N/A
Friday Best Of Breed   Darryl Vice 0

Show Date
Club VI Ontario November 25 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Michael Camac 52
  Best Of Breed   Michael Camac 0

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Eugene Blake 63
  Best Of Breed   Eugene Blake 0
Saturday Group 4th   Paul Stanton 46
  Best Of Breed   Patrick Mudge 0
Friday Best Of Breed   Sean Delmar 0

Show Date
Moncton Kennel Club November 16 to November 18, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Anderson 0
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 0
Friday Group 4th   Brian Reid 4
  Best Of Breed   Brian Reid 0

Show Date
United Kennel Club November 02 to November 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Cheryl Myers-Egerton 16
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 4 (2-2-1-0)
Saturday Group 4th   Juan Miranda Saucedo 18
  Best Of Breed   Juan Miranda Saucedo 4 (2-2-1-0)
Friday Group 2nd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 10
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 1 (1-0-1-0)

Show Date
Island Dog Club October 27 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Best Of Breed   Joe Lobb 0
Saturday Group 4th   Allan Brown 11
  Best Of Breed   Thora Brown 0
  Best Of Breed   Allan Brown 0

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 19 to October 21, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 0
Saturday Best Of Breed   Michael Hill 0
Friday Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0

Show Date
Pine Ridge Kennel Club September 29 to September 30, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Olga Gagne 0
  Best Of Breed   Margaret Jones 0
Saturday Best Of Breed   Heather Langfeld 0
  Best Of Breed   Allan Pepper 0

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 21 to September 23, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Cheryl Paterson 22
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 0
Saturday Group 2nd   Carol Graham 31
  Best Of Breed   Carol Graham 0
Friday Group 2nd   Bruce Fraser 26
  Best Of Breed   Bruce Fraser 0

Show Date
Club Canin Chomedey September 14 to September 16, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Judith Byrne 31
  Best Of Breed   Judith Byrne 2
Saturday Group 1st   Carlos Navarro Seemann 35
  Best Of Breed   Carlos Navarro Seemann 2
Friday Group 1st   William Byrne 27
  Best Of Breed   William Byrne 2

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 30 to September 02, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Avery Gaudin N/A
Saturday Group 4th   Starr White 10
  Best Of Breed   Starr White 3 (0-2-1-1)
Friday Best Of Opposite Sex   Erin Brown N/A
Thursday Best Of Breed   Lucie Paradis 2 (0-2-1-0)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 24 to August 27, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sandra Mashford 3
Sunday Best Of Breed   Janet Buchanan 3

Show Date
Shiba Inu Canada [National] August 04 to August 04, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Janice Bannister 22

Show Date
Shiba Inu Canada [Regional] August 03 to August 03, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Select Dog   Gloria Geringer N/A

Show Date
Societe Canine de Thetford May 26 to May 27, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Cheryl Myers-Egerton 17
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 3

Show Date
Dartmouth Kennel Club May 12 to May 13, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Janet Lobb 6
  Group 2nd   Richard Paquette 7
  1st Open Dog Class   Janet Lobb N/A
  1st Open Dog Class   Richard Paquette N/A
  Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Winners Dog   Janet Lobb N/A
  Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Winners Dog   Richard Paquette N/A
Saturday Group 2nd   Pamela Bruce 7
  1st Open Dog Class   Terry Carter N/A
  1st Open Dog Class   Pamela Bruce N/A
  Best Of Breed   Terry Carter 0
  Winners Dog   Terry Carter N/A
  Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Winners Dog   Pamela Bruce N/A

Show Date
Club Canin Rive-Sud de Montreal April 27 to April 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Kristen Francis (2-0-0-0)
  Best Of Breed   Kristen Francis 1 (2-0-0-0)
Saturday Reserve Winners Dog   Stephen Dainard N/A
Friday Reserve Winners Dog   Michelle Scott N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By